Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.
У сучасному світі все частіше говорять про свідоме споживанні товарів та раціональне використання ресурсів. В Україні поряд з цими питаннями гостро стоїть й питання ціни на енергоресурси. Підібрані зі знанням справи вікна допоможуть споживачам відчутно скоротити щорічні витрати на опалення.
Через вікна відбувається втрата значної частини тепла будівлею, і нижче ми розповімо, як за допомогою сучасних віконних технологій звести цю втрату до мінімуму.
Хоч профіль і не займає максимальної площі у віконній конструкції, але через його неправильний вибір можливі значні втрати тепла.
Щоб обрати найбільш енергоефективний профіль:
Зверніть увагу! Фурнітура та ущільнювачі вимагають правильного встановлення та догляду. Це значно подовжить їх експлуатацію і допоможе максимально скоротити тепловтрати.
Середній контур ущільнення знаходиться між стулкою вікна та рамою, його основна мета — максимальна герметизація вікна. Якщо ви прагнете мінімуму тепловтрат, то середній контур вам допоможе. Приклад системи з середнім контуром ущільнення — профіль WDS 8S.
Склопакет — найбільша за площею частина будь-якого вікна, через яку відбувається основна частка теплопередачі. Сьогодні розроблено низку показників опору вікна теплопередачі. Ці показники розраховують, виходячи з кліматичних зон, в яких розташований житловий об'єкт. Так для 1-ї зони мінімальний опір становить 0,75 м² °С/Вт, а для 2ї — 0,6 м² °С/Вт. Сучасні вікна виробляють з урахуванням принципів енергоефективності, і кожен клієнт може підібрати характеристики, виходячи зі своїх вимог та фінансових можливостей.
Які ж існують способи боротьби з енерговтратами через склопакети?
Виходячи з перерахованих вище способів, максимально енергоефективний склопакет — двокамерний, з заповненням аргоном та з енергозберігаючим або мультифункціональним (одним, а краще з декількома) склом.
Для опису конструкції склопакета використовуються формули. Приклад такої формули:
4i-16Ar-4-16Ar-4i.
Як же розшифровуються ці позначення?
Перевірити, чи утримує тепло в приміщенні встановлена конструкція, можна двома способами:
Самостійне тестування не дає точного результату, а прилад, що фіксує металеве напилення, досить дорогий. Тому головна порада для покупців енергоефективних віконних конструкцій — звертайтеся до виробників та постачальників ПВХ-вікон з перевіреною репутацією. Тільки компанії з базою позитивних відгуків можуть надати гарантію максимальної якості усіх енергоефективних рішень.
Ще одним плюсом при зверненні до перевіреного постачальника буде якісний монтаж конструкції. Навіть якщо виробник не займається монтажем, за роки роботи у нього буде напрацьований перелік перевірених монтажних бригад.
Якими б теплозберігаючими характеристиками не відрізнялася конструкція, монтаж з дефектами, щілинами та зазорами зведе всі зусилля власника нанівець. Але навіть якщо встановлення було виконано акуратно, а майстри зазори між рамою і віконним прорізом добротно задули піною — максимальну енергоефективність це не забезпечить.
Існує ряд нормативно закріплених вимог щодо монтажу віконних конструкцій, який допоможе зберегти тепло в приміщенні:
Використання паропроникних та пароізоляційних стрічок вбереже конструкцію не тільки від тепловтрат, а й від можливого проникнення вологи, і як наслідок — росту цвілі.
Для максимального утеплення конструкції слід також подбати про теплоізоляцію відкосів.
Звичайно, такий монтаж не дуже простий та й коштує дорожче типового, але заплативши і проконтролювавши якість встановлення лише одного разу, ви отримаєте гарантію високої енергоефективності.
Якщо ви вирішили встановити енергоефективні віконні конструкції, то витрати можуть зрости. Однак низка переваг перекриває фінансові втрати:
При правильному підборі комплектації вікна та дотриманні правил монтажу витрати на підвищення енергоефективності окупляться швидко.