Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Енергоефективні вікна — новий рівень

WiDo Енергоефективні вікна — новий рівень

Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.

У сучасному світі все частіше говорять про свідоме споживанні товарів та раціональне використання ресурсів. В Україні поряд з цими питаннями гостро стоїть й питання ціни на енергоресурси. Підібрані зі знанням справи вікна допоможуть споживачам відчутно скоротити щорічні витрати на опалення.

Через вікна відбувається втрата значної частини тепла будівлею, і нижче ми розповімо, як за допомогою сучасних віконних технологій звести цю втрату до мінімуму.

Віконний профіль та його роль у енергозбереженні

Хоч профіль і не займає максимальної площі у віконній конструкції, але через його неправильний вибір можливі значні втрати тепла.

Щоб обрати найбільш енергоефективний профіль:

 • Зверніть увагу на кількість повітряних камер. Для квартири або іншого житлового приміщення потрібен профіль не менш як з 5-6 камерами. Кожна камера — перешкода для теплопередачі, тому використання трьох- або чотирьохкамерного профілю при склінні житлових приміщень призведе до зростання тепловтрат.
 • Ширина профілю — ще один важливий параметр. Оптимальна ширина повинна бути не меншою за 70-82 мм. Сьогодні для енергоефективних рішень застосовують профіль зі збільшеною шириною. Це дозволяє встановити ширший двокамерний склопакет, який буде додатково затримувати тепло. Серед рішень, які максимально забезпечать енергоефективність — профільні системи WDS 8S, WDS 7S і WDS 6S
 • Не забувайте про притискання стулки до рами. Навіть найширший профіль за наявності щілини між рамою та стулкою не забезпечить теплозахист. Тому при підборі комплектації вікна враховуйте питання підбору ущільнювача та фурнітури. Не слід економити на їхній якості. Тільки якісний ущільнювач по периметру та правильно налаштована фурнітура допоможуть металопластиковій конструкції зберегти тепло.

Зверніть увагу! Фурнітура та ущільнювачі вимагають правильного встановлення та догляду. Це значно подовжить їх експлуатацію і допоможе максимально скоротити тепловтрати.

Середній контур ущільнення знаходиться між стулкою вікна та рамою, його основна мета — максимальна герметизація вікна. Якщо ви прагнете мінімуму тепловтрат, то середній контур вам допоможе. Приклад системи з середнім контуром ущільнення — профіль WDS 8S.

Склопакет у енергозберігаючій конструкції

Склопакет — найбільша за площею частина будь-якого вікна, через яку відбувається основна частка теплопередачі. Сьогодні розроблено низку показників опору вікна теплопередачі. Ці показники розраховують, виходячи з кліматичних зон, в яких розташований житловий об'єкт. Так для 1-ї зони мінімальний опір становить 0,75 м² °С/Вт, а для 2ї — 0,6 м² °С/Вт. Сучасні вікна виробляють з урахуванням принципів енергоефективності, і кожен клієнт може підібрати характеристики, виходячи зі своїх вимог та фінансових можливостей.

Які ж існують способи боротьби з енерговтратами через склопакети?

 • Збільшення кількості камер у склопакеті. Навіть старі дерев'яні віконні конструкції використовували цей очевидний спосіб. Сучасні двокамерні склопакети влаштовані складніше. У них не тільки присутній додатковий повітряний прошарок, але він ще й максимально ізольований від першої камери — тому теплопередача всередині самого склопакета ускладнена.
 • Заповнення повітряного прошарку інертним газом (наприклад, аргоном) зменшує тепловтрати. Що дифузія молекул у таких газах менш інтенсивна, ніж у звичайному повітрі — тому і тепло передається повільніше.
 • Встановлення спеціального енергозберігаючого скла (low-e або i-скло). При виробництві такого скла на його поверхню наносять тонкий шар металу, який відбиває теплову енергію назад у приміщення. Технологія збільшує вартість склопакета, але навіть одне енергозберігаюче скло у конструкції істотно знижує втрати тепла.
 • Ще одне сучасне рішення — використання мультифункціонального скла. Воно не просто відбиває інфрачервоні (теплові) хвилі назад до приміщення. У теплу пору року воно не пропускає у квартиру тепло від сонячних променів, а в холодну — не випускає тепло назовні. Використання цієї технології допоможе істотно заощадити на комунальних платежах — ви зекономите і на обігріві, і на кондиціонуванні.

Виходячи з перерахованих вище способів, максимально енергоефективний склопакет — двокамерний, з заповненням аргоном та з енергозберігаючим або мультифункціональним (одним, а краще з декількома) склом.

Для опису конструкції склопакета використовуються формули. Приклад такої формули:

4i-16Ar-4-16Ar-4i.

Як же розшифровуються ці позначення?

 •  4 — товщина скла у мм
 • i — відмітка про те, що скло — енергозберігаюче
 • 16 — відстань між шарами скла у пакеті (розмір дистанції)
 • Ar — позначення того що камера у склопакеті заповнена відповідним інертним газом

Контроль енергоефективності склопакета

Перевірити, чи утримує тепло в приміщенні встановлена конструкція, можна двома способами:

 •  Простий, побутовий спосіб — піднести до скла відкритий вогонь (запалений сірник, запальничку або свічку). Якщо одне з відображень полум'я змінить відтінок — значить на одному з склопакетів є шар напилення. Цей метод доволі умовний, і не показує об'єктивних характеристик склопакета
 • Куди точнішим буде тестування склопакета з використанням спеціального інструменту. Прилад реагує на металеве напилення і точно покаже, чи наносилось на скло енергозберігаюче покриття.

Самостійне тестування не дає точного результату, а прилад, що фіксує металеве напилення, досить дорогий. Тому головна порада для покупців енергоефективних віконних конструкцій — звертайтеся до виробників та постачальників ПВХ-вікон з перевіреною репутацією. Тільки компанії з базою позитивних відгуків можуть надати гарантію максимальної якості усіх енергоефективних рішень.

Встановлення віконної конструкції згідно з нормами ДСТУ

Ще одним плюсом при зверненні до перевіреного постачальника буде якісний монтаж конструкції. Навіть якщо виробник не займається монтажем, за роки роботи у нього буде напрацьований перелік перевірених монтажних бригад.

Якими б теплозберігаючими характеристиками не відрізнялася конструкція, монтаж з дефектами, щілинами та зазорами зведе всі зусилля власника нанівець. Але навіть якщо встановлення було виконано акуратно, а майстри зазори між рамою і віконним прорізом добротно задули піною — максимальну енергоефективність це не забезпечить.

Існує ряд нормативно закріплених вимог щодо монтажу віконних конструкцій, який допоможе зберегти тепло в приміщенні:

 1. З боку вулиці слід застосовувати паропроникні матеріали (спеціальні стрічки або герметики). Це допоможе захистити зазор від вологи, але водяна пара зможе безперешкодно виходити за межі монтажного шву.
 2. У середній частині монтажний зазор заповнюється поліуретановою піною максимально щільно — без пустот, щілин або порожнин.
 3. З внутрішньої сторони використовують пароізоляційну стрічку. Пароізоляція (фольгований матеріал) вбереже монтажний шов від потрапляння вологи з приміщення.

Використання паропроникних та пароізоляційних стрічок вбереже конструкцію не тільки від тепловтрат, а й від можливого проникнення вологи, і як наслідок — росту цвілі.

Для максимального утеплення конструкції слід також подбати про теплоізоляцію відкосів.

Звичайно, такий монтаж не дуже простий та й коштує дорожче типового, але заплативши і проконтролювавши якість встановлення лише одного разу, ви отримаєте гарантію високої енергоефективності.

Висновок

Якщо ви вирішили встановити енергоефективні віконні конструкції, то витрати можуть зрости. Однак низка переваг перекриває фінансові втрати:

 • Теплозбереження в холодну пору року.
 • Економія на комунальних платежах — в тому числі на електроенергії для кондиціонування при монтажі мультифункціонального скління.
 • Підвищення рівня комфорту.
 • Контроль вологості при монтажі за ДСТУ.

При правильному підборі комплектації вікна та дотриманні правил монтажу витрати на підвищення енергоефективності окупляться швидко.

Читати далі

WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі.
WiDo Як відмити пластикові вікна
Як відмити пластикові вікна
Металопластикові вікна прості в догляді: підтримання чистоти не вимагає значних зусиль. Але в разі сильних забруднень може знадобитися застосування спеціальних засобів для очищення ПВХ-профілю, склопакетів і підвіконь, вибирати які потрібно в залежності від виду забруднення.
WiDo Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Встановлення металопластикових вікон зазвичай покликане вирішити одне завдання — звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року.
WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах.