Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як засклити балкон: поради та підказки

WiDo Як засклити балкон: поради та підказки

При правильному склінні балкона або лоджії цей простір можна використовувати в якості додаткового житлове приміщення. Можливим є і збільшення площі прилеглих кімнат за рахунок квадратних метрів балкона. Однак перед виконанням ремонтних робіт варто вивчити пару важливих нюансів про засклені лоджій і балконів.

Які завдання вирішує скління балконів

Встановлення вікон на балконах і лоджіях служить для:

 • Збільшення житлової площі в квартирі, або (як мінімум) для безпечного зберігання речей
 • Вирівнювання перепадів температури між приміщенням і вулицею. Засклений, а тим більше —утеплений балкон слугує бар'єром для холоду взимку і не дасть влітку швидко нагріватися повітрю, охолодженому кондиціонером
 • Звукоізоляції. Навіть найпростіше вікно на балконі відчутно знизить рівень шуму в квартирі

Завдання зрозумілі — але далі необхідно критично оцінити стан балкона або лоджії. При цьому зверніть увагу на:

 • Надійність несучих конструкцій і вік будівлі в цілому. Деякі балконні плити з часом просто розсипаються і роботи зі скління перетворюються на повноцінний капітальний ремонт (монтаж нових або зміцнення старих несучих конструкцій). Або ж доводиться ставити на старі конструкції вікна з мінімальною вагою — такі легкі вікна зазвичай мають мінімальні показники тепло — і звукоізоляції.
 • Поверх. Якщо для нижніх поверхів (іноді і для останнього) в конструкції вікон важливо враховувати протизламні характеристики, то для вікон на верхніх поверхах багатоповерхівок підбирають більш жорсткий профіль для опору вітровим навантаженням.
 • Форму балкона. Навіть в типових будинках балкони можуть мати різну форму. Наприклад, балкони під кутом — «праска», «човник». В такому випадку розраховувати міцність конструкції необхідно окремо — іноді потрібне використання профілю з підвищеною жорсткістю.

Окремо варто розглянути також питання про теплоізоляцію балкона.

Які вікна встановлювати на утеплений балкон

Якщо основна функція скління балкона — бар'єрна, і балкон не утеплений, то для виготовлення конструкцій використовують досить легкий профіль. Навіть найпростіший склопакет впорається із захистом приміщення від вологи, пилу, вітру. При використанні сонцезахисних склопакетів ви додатково вбережете простір від перегріву влітку.

Звичайно ж, використання склопакетів з великою кількістю стекол, з інертним газом в камерах, дозволить впоратися з поставленим завданням ще краще — зберігши в приміщенні комфортний мікроклімат.

Якщо почати економити на склопакетах і профілі в утепленому варіанті балкона або лоджії — можна нівелювати всі вигоди від встановлення опалювальних приладів. Через тонкий склопакет і легкий профіль все тепло буде виходити на вулицю. Тому до використання рекомендуються:

 • Легкі і водночас досить енергоефективні профілі, наприклад WDS 5S або WDS 6S
 • Склопакети, в конструкцію яких включають низькоемісійне скло. Камери склопакета обов'язково заповнюють інертним газом

Тільки така віконна конструкція допоможе забезпечити потрібні показники теплоізоляції. В такому випадку на балконі (лоджії) можна буде організувати робоче місце або зону відпочинку.

Як забезпечити комфорт на заскленій лоджії або балконі

Проте — не теплом єдиним! Не забувайте про зручність використання вікон і естетичної складової скління. Декілька порад:

 • Використовуйте при склінні штульпові вікна. У штульповому варіанті відсутній вертикальний імпост, що дозволяє відкрити одночасно обидві стулки. Це покращує вид з вікна, допомагає організувати повномасштабне провітрювання і забезпечує вільний доступ за вікно при наявності ящиків з квітами або стійок для сушки одягу.
 • Не забувайте про різноманітні системи провітрювання — саме через балкон до прилеглої кімнати надходитиме свіже повітря. Ступеневе провітрювання допоможе фіксувати відкидну стулку в декількох положеннях, мікрощілинна вентиляція забезпечить постійний приплив свіжого повітря.
 • Максимально використовуйте додаткове сонцезахисне напилення на скло для вікон, що виходять на південний бік будинку. Щоб захистити балкон від перегріву, включайте до конструкції склопакета мультифункціональне скло або ж скло з дзеркальним напиленням
 • Потрібно працювати в тиші на балконі? Розгляньте варіант зі звукоізоляційними склопакетами Хорошу звукоізоляцію оцінять і молоді батьки: максимальна тиша важлива для спокійного сну немовлят
 • Якщо в будинку живуть діти — незалежно від поверху обладнайте віконні конструкції дитячими замками безпеки. Важливо, щоб без допомоги дорослих діти не могли відкрити вікна на балконі.

Нагадаємо, що на перших і останніх поверхах важливо встановити протизламну фурнітуру. Подорожчання буде не надто великим, але збереже вам масу нервів і грошей.

Додатково про балконний блок

Балконний блок — це конструкція, що складається з глухого вікна (найчастіше саме глухого, але можливий і варіант з відкриванням) і балконних дверей. Вона відокремлює простір кімнати від балкона або лоджії.

У разі оновлення балконного блоку одночасно зі склінням балкону — дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • Балконний блок — це ще один бар'єр між вулицею і кімнатою. Тому правильно підібраним балконних блоком можна компенсувати недостатню теплоізоляцію балкона. Поки лоджію не засклено, використовуйте для балконних дверей максимально широкий шестикамерний профіль з шириною не менш ніж 70 мм. Двокамерний склопакет з інертним газом допоможе зберегти в кімнаті тепло. Надалі, при склінні балкона така конструкція теж не буде зайвою. Навіть найлютіший мороз з вулиці не проникне через «двоконтурну» теплоізоляцію
 • Для збільшення міцності балконних дверей можна зробити їх скляними тільки наполовину, замінивши нижню частину сендвіч-панеллю.
 • Щоб уберегтися від випадкового закривання балкону, встановіть двосторонню ручку. Для сімей з маленькими дітьми — придбання обов'язкове!
 • Для зведення до мінімуму втрат тепла при знаходженні на балконі можна встановити ручку курця з засувкою. Вона допоможе щільніше притиснути двері до рамного профілю, поки ви перебуваєте на балконі
 • Ще одне зручне і недороге пристосування — блокіратор помилкового відкриття. Він запобігає зависанню дверної стулки балконного блоку на одній петлі. Дверне полотно досить важке і кожного разу його ставити на місце — не всім під силу.

Можна підібрати будь-яку конструкцію для скління балкона або лоджії — особливо якщо враховувати наведені в статті рекомендації. А ось монтаж балконного блоку і балконного скління варто довірити професіоналам.

Замовити якісний професійний монтаж металопластикових вікон на балкон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Стулка пластикового вікна притискається до рами за рахунок ефективної роботи фурнітури. Але навіть найякісніша фурнітура не може забезпечити герметичний притиск пластика до пластику. Тому до конструкції додають ще один елемент — ущільнювач.
WiDo Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Іноді для замовника термін виробництва металопластикової конструкції стає критично важливим.
WiDo Вибір вікон для дачного будиночка
Вибір вікон для дачного будиночка
Про те, які вікна вибрати для дачного будиночка, власники такої нерухомості (або власники ділянки, які планують звести такий будиночок) замислюються нечасто.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.