Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми

WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми

З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.

Промерзання пластикового вікна не просто знижує рівень комфорту в приміщенні. Поява криги — це ще й сигнал про те, що конструкцію встановлена ​​неправильно, і приміщення втрачає тепло. Єдиний спосіб вирішення проблеми — пошук причини, по якій на вікні утворюється лід.

Лід на вікні: причини появи

Промерзанням вікна називають будь-яку появу льоду на його внутрішній стороні. Лід може з'являтися у вигляді інею або напливів:

 • На склопакеті.
 • На рамі.
 • На підвіконні.
 • У місцях стику деталей.
 • На відкосах.

Майже в 100% випадків це викликане надмірним утворенням конденсату. За умови високої вологості повітря волога конденсується на найхолодніших поверхнях — тобто на вікнах. Краплі, що утворюються на профілі і склопакеті, стікають вниз і перетворюються на кригу.

Але крім високої вологості для утворення льоду на металлопластиковому вікні можуть бути і інші причини:

 • Низька температура у самому приміщенні. Тепле повітря в будинку або квартирі запобігає утворенню льоду — вода залишиться в рідкому стані. А ось в неопалюваному приміщенні вікна будуть промерзати майже завжди.
 • Занадто холодний склопакет. Низька температура склопакета — основна причина, з якої на ньому утворюється велика кількість конденсату. Так найчастіше буває через перекриття радіатора опалювальної системи широким підвіконням. Тепле повітря просто не потрапляє на скло, і конденсат, якого буде багато, в нижній частині вікна перетворюється на лід.
 • Поганий притиск. Неправильне регулювання фурнітури призводить до того, що між рамою і стулкою залишається щілина для холодного повітря. Протяг призводить до охолодження поверхонь, в результаті спочатку з'являється конденсат, а потім — лід.
 • Схожа ситуація і з підвіконням. Якщо стик підвіконня і рами не буде герметичним, а під підвіконням не буде теплоізоляційного шару — холодне повітря з вулиці швидко спровокує промерзання нижнього вузла примикання.
 • Порушення технології монтажу. Вікно може бути встановлене не за правилами — з негерметичним монтажним швом або неправильним позиціонуванням в отворі. В цьому випадку зростуть тепловтрати, а також буде порушено нормальну гідроізоляцію і паропроникність монтажного шва. Волога буде накопичуватися не лише зовні, але і всередині — тому промерзання буде питанням часу (до першого невеликого морозу).

Зазвичай проблема має комплексний характер — тобто пластикове вікно промерзає відразу з кількох причин. Ігнорувати проблему не можна, тому з промерзанням пластикового вікна потрібно боротися.

Як боротися з промерзанням вікон?

Швидкого вирішення завдання немає — хіба що радикально збільшити температуру в приміщенні, щоб лід не встигав з'являтися. Але це дорого, та й на мікрокліматі позначається не найкращим чином. Тому варто заздалегідь подумати про ризик промерзання і вжити заходів ще на етапі монтажу:

 • Вибір пластикових вікон з високими показниками теплоізоляції дуже важливий. Чим нижчою буде теплопровідність самого вікна (і в першу чергу — склопакета), тим теплішими будуть внутрішні поверхні — а значить, конденсат буде утворюватися лише при дуже низьких зовнішніх температурах.
 • Дотримання стандартів ДСТУ при встановленні вікон — друга обов'язкова умова для захисту від промерзання. При монтажі повинна використовуватися не тільки монтажна піна, а й стрічки — зсередини пароізоляційні, ззовні паропроникні. Тільки в цьому випадку шов буде герметичним, захищеним від вологи і при цьому ми зможемо зберегти його природну вентиляцію.

Зверніть увагу! Діагностика вікна з повторним монтажем буде дешевшою, ніж заміна всієї конструкції. Якщо є підозри, що вікно встановлене невірно — зверніться до фахівців для консультації і огляду конструкції.

 • Зниження рівня вологості в приміщенні теж допомагає впоратися з промерзанням. Дієвими будуть або регулярне провітрювання, або встановлення припливних клапанів — стінових чи віконних. При дуже високому рівні вологості нормалізувати її можна тільки за допомогою примусової витяжки.
 • Щоб запобігти небезпеці переохолодження склопакета — зменшіть ширину підвіконня або вмонтуйте в нього решітки, проникні для теплого повітря. Так радіатори будуть обігрівати склопакет, і ризик появи криги зменшиться.
 • Не нехтуйте регулюванням фурнітури і заміною ущільнювача. Це дозволить зберегти герметичність вікна і позбавить вас від протягів, які теж приводять до промерзання.

Запобігти промерзанню вікна досить просто — важливо вибрати конструкцію з потрібними показниками теплоізоляції і доручити її монтаж кваліфікованим майстрам. А ось впоратися з ситуацією, коли вікно вже промерзає — складніше. Втім, і тут є кілька рішень, які допоможуть позбутися від криги і нормалізувати мікроклімат в приміщенні.

 Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Можливості сучасної фурнітури
Можливості сучасної фурнітури
Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.
WiDo Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть. Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.