Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы

WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы

Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання. При зниженні температури шар льоду може з'являтися в місці примикання рами до підвіконня або безпосередньо на склопакеті.

Промерзання металопластикового вікна – це не норма, тож ігнорувати його не варто. Проблему треба вирішувати, але для цього слід розібратися у факторах, які можуть спровокувати появу криги.

Чому вікно промерзло: аналіз причин

Промерзанням зазвичай називають будь-яку появу льоду на внутрішній стороні вікна. Крижана скоринка може утворитися:

 • Внизу склопакета
 • У місці примикання стулки до рами
 • На стику підвіконної дошки та нижнього краю рами

Причина появи льоду проста: поєднання надлишкового утворення конденсату із низькою температурою. Волога з повітря конденсується на холодній поверхні вікна, стікає вниз (якщо встигає) та замерзає.

При аналізі причин промерзання слід враховувати:

 • Якість обігріву приміщення. Якщо будинок не опалюється або опалюється недостатньо ефективно — вікна промерзатимуть навіть при мінімальному морозі на вулиці. Що нижча температура в приміщенні, то вища ймовірність появи льоду.
 • Якість обігріву склопакету. У будинку може бути тепло, але найхолодніша частина вікна — склопакет — може недоотримувати теплову енергію. Найчастіше це відбувається після встановлення широкого підвіконня. Підвіконна дошка стає перешкодою для теплого повітря від батареї і склопакет не обігрівається. Найсильніше страждає нижня частина — саме там і утворюється крига.
 • Ефективність притискання. Неякісно відрегульована фурнітура не забезпечує потрібне зусилля притискання стулки до рами, і у проміжок проникає холодне повітря. У результаті шанс появи інею по периметру буде дуже високим.
 • Якість монтажу. Встановлення вікна в неправильному місці (зміщення в отворі), негерметичність монтажного шва, порожнини в теплоізоляційному шарі — все це може стати причиною тепловтрат. Ситуація стає ще більш загрозливою при порушенні гідроізоляції: вода не лише замерзає, утворюючи лід, а й підвищує теплопровідність вузла загалом.
 • Якість встановлення підвіконня. Якщо простір під підвіконням не буде теплоізольований, а стик між рамою або підвіконною дошкою не буде перекритий — волога, що накопичуватиметься в цьому місці, замерзне практично миттєво.

Ризик промерзання вікна дуже високий — особливо якщо при підборі комплектації або монтажі ймовірність утворення крижаного шару не враховувалася. Але навіть коли лід у приміщенні виявлено ​​— ситуацію можна виправити.

Вирішення проблеми з промерзанням вікна

Поява льоду на пластиковому вікні – проблема, якій простіше запобігти, ніж вирішити. Щоб не доводити до такого розвитку подій, дотримуйтесь простих рекомендацій:

 • Обирайте оптимальну комплектацію металопластикового вікна. Що нижча теплопровідність профілю та склопакету, що ефективніше притискання – то менша ймовірність промерзання. При виборі комплектації орієнтуйтеся на вимоги, що вказуються в нормативних документах та належать до вашої кліматичної зони.
 • Доручайте монтаж майстрам із високою кваліфікацією. Дотримання правил встановлення вікна, а також тришаровий монтаж конструкції згідно ДСТУ знижує ймовірність промерзання. Монтажний шов буде герметичним, при цьому в ньому не накопичуватиметься волога — а якісна монтажна піна без порожнин забезпечує захист від тепловтрат.

Порада! Якщо параметри самого вікна відповідають стандартам для вашої кліматичної зони, а конструкція все одно промерзає — ймовірно, справа саме в помилках монтажу. Варто звернутися до фахівця віконної компанії для діагностики. Якщо гіпотеза підтвердиться, повторний монтаж вікна з дотриманням всіх правил вирішить проблему.

 • Подбайте про вологість у приміщенні. Надмірна вологість повітря призводить до появи рясного конденсату, який і замерзає на стеклах або штапиках. Регулярно провітрюючи кімнату (для цього варто облаштувати вікно спеціальними елементами фурнітури) або встановивши віконний припливний клапан, можна знизити вологість — і проблема промерзання пластикового вікна втратить актуальність.
 • Забезпечте приплив теплого повітря до склопакету. Якщо широка підвіконна дошка перекриває батарею — або замініть її вужчою, або встановіть решітки. Монтаж наскрізних решіток не позначається на функціональності підвіконня, але при цьому вони пропускають тепле повітря — і на склопакеті утворюється значно менше конденсату. Отже, і ризик обмерзання знизиться.
 • Регулярно доглядайте за вікном. Чищення та змащування фурнітурного механізму, а також змащування ущільнювача двічі на рік забезпечать стабільну роботу всього механізму та високу герметичність. За необхідності ущільнювач можна замінити — це теж позитивно позначиться на теплотехнічних характеристиках вікна.

Вікно на основі ПВХ-профілю може промерзати з різних причин — але більшу частину з них можна врахувати ще на етапі вибору комплектації конструкції. Дотримання вимог нормативів з теплопровідності та монтаж згідно ДСТУ значно зменшують ризик появи криги на вікні навіть у найсильніший мороз. Втім, якщо лід все ж таки з'явився — можна вжити заходів щодо усунення промерзання та відновити комфортний мікроклімат у всьому приміщенні. 

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Для керування фурнітурою металопластикових конструкцій використовується ручка – віконна або дверна.
WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.
WiDo Яке підвіконня краще: глянцеве або матове
Яке підвіконня краще: глянцеве або матове
Питання про те, глянцеве або матове підвіконня обрати для встановлення в приміщенні, виникає часто. І глянцеві, і матові моделі доступні на ринку — а крім них є також підвіконня з проміжними варіантами текстури. Відмінності між ними істотні: такі підвіконня і виглядають в інтер'єрі по-різному, і по-різному накопичують забруднення. Тому при виборі потрібно враховувати не лише зовнішній вигляд конструкції, але і те, в яких умовах пластикове підвіконня буде експлуатуватися, і чи зможете ви забезпечити регулярний догляд за поверхнею.
WiDo Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Багато хто хотів би купити пластикові вікна за низькою ціною. Якісна ПВХ-конструкція коштує недешево, тому при склінні всього будинку чи квартири сума виходить значною.