Питання про те, глянцеве або матове підвіконня обрати для встановлення в приміщенні, виникає часто. І глянцеві, і матові моделі доступні на ринку — а крім них є також підвіконня з проміжними варіантами текстури. Відмінності між ними істотні: такі підвіконня і виглядають в інтер'єрі по-різному, і по-різному накопичують забруднення. Тому при виборі потрібно враховувати не лише зовнішній вигляд конструкції, але і те, в яких умовах пластикове підвіконня буде експлуатуватися, і чи зможете ви забезпечити регулярний догляд за поверхнею.
Яким може бути підвіконня: вид текстур
Якщо для встановлення у приміщенні ви обрали саме пластикове підвіконня — текстура його може бути:
Матовою. Шорстка поверхня пластикового покриття характерна для матових моделей. У різних виробників матова фактура відрізняється, але загальними для такого пластикового підвіконня будуть відсутність блиску та текстурована поверхня ПВХ.
Глянцевою. На відміну від матового підвіконня глянцеве — ідеально гладеньке з характерним блиском. Найпростіші глянцеві моделі роблять монохромними, але є і підвіконня з іншим декором, що захищений глянцевим лицьовим покриттям.
Плюси і мінуси глянцевого підвіконня
Глянцеві підвіконня встановлюють там, де пріоритети зміщені в бік зовнішнього вигляду конструкції:
Основна перевага глянцевої поверхні — гладенька текстура, що забезпечує блиск та відбиття падаючих під кутом сонячних променів. Така підвіконна дошка виглядає привабливо як у білому, так і в кольоровому варіанті.
Чим інтенсивніше і неоднорідніше освітлення, тим цікавіше виглядає таке підвіконня. Гладенька поверхня може стати практично дзеркальною, що зробить дизайн приміщення більш сучасним.
Є переваги і з практичної точки зору. Доглядати за гладенькою поверхнею такого підвіконня просто. Відсутність текстури призводить до того, щоб пил на поверхні не затримується, а органічні забруднення не проникають в товщу матеріалу. Тому велика частина плям видаляється одним-двома рухами вологої серветки або губки.
З іншого боку, у глянцю є і недоліки:
На глянцевому покритті добре видно забруднення, тому вже через кілька днів після генерального прибирання підвіконня виглядає не так гарно. Глянець вимагає уваги, і підтримці конструкції в чистоті потрібно регулярно приділяти час.
Під час прибирання потрібно дотримуватися обережності. Глянцеві підвіконня не люблять сильного тертя і агресивних засобів для чищення. У першому випадку на поверхнях можуть залишатися подряпини, у другому — матові плями, які неможливо усунути щоб повернути підвіконній дошці характерний блиск. Користуватися підвіконням, звичайно, можна буде, але більшу частину первинної краси пластикове підвіконня втратить.
Зрештою, не забувайте, що гладенька пластикова поверхня — слизька. Тому випадково змахнути книгу, вазу або невеликий квітковий вазон з підвіконня буде набагато простіше, ніж з матового покриття.
За та проти матового підвіконня
Згадані види підвіконь взаємодоповнюють одне одного, тому все, що ми говорили у попередньому розділі, тут можна повторити — але «з протилежним знаком»:
Перевага матового підвіконня — практичність. На матовій поверхні не дуже видно забруднення, і тому часу на догляд буде йти менше.
Матове покриття не таке слизьке, тому використовувати таке підвіконня в якості полиці або вузької стільниці зручніше.
На шорсткому пластиковому покритті не так видно сонячні відблиски.
Зверніть увагу! Ступінь нагрівання залежить в першу чергу не від текстури, а від відтінку основи. Але все ж матові підвіконні дошки під прямими сонячними променями нагріваються менш інтенсивно.
Відсутність блиску робить матові підвіконня трохи менше ефектними в порівнянні з глянцевими. Але при цьому однотонна поверхня без зайвого блиску теж може виглядати цілком органічно. До того ж матові конструкції органічно виглядають в поєднанні з матовими текстурами ламінації для вікон. Тому таке підвіконня може бути відмінним вибором для стильного сучасного інтер'єру.
Мінус — схильність до накопичення забруднень. Якщо довго не очищати пластикову поверхню підвіконня, то вона з білої перетвориться на сіру. При цьому відмити її буде складніше: бруд і пил затримуються у мікроскопічних поглибленнях, і тому іноді доводиться витрачати час і сили на видалення плям.
Оптимальна текстура підвіконня: яке обрати для будинку або квартири?
Єдиної правильної відповіді на питання, винесене в заголовок статті, не існує. Плюси і мінуси ми описали вище, а тут наведемо коротке резюме:
Якщо ви достатньо педантичні, щоб протирати пил і забруднення раз в 1-2 дня, обирайте модель з максимально гладеньким декоративним покриттям. В цьому випадку підвіконня просто не буде встигати забруднюватись і надовго збереже характерний блиск.
Потрібен практичний і менш вимогливий у догляді варіант? Ваш вибір — матове підвіконня. Звичайно, не варто «запускати» його, інакше при генеральному прибиранні плями доведеться відтирати довше ніж зазвичай.
Чи плануєте ставити біля вікна квіти в горщиках? Відмовтеся від глянцю на користь практичної текстури. Подряпати матову підвіконну дошку складніше, та й сліди від горщиків будуть не настільки помітними.
Крім того, при виборі підвіконня не обмежуйтеся аналізом доступних текстур. Важливо врахувати весь комплекс чинників, починаючи від розмірів і закінчуючи формою капіноса. Тільки вірно підібрана підвіконна дошка органічно впишеться в інтер'єр і не буде вимагати зайвої уваги при експлуатації.
У лінійці підвіконь WDS представлені моделі в декількох відтінках як з матовою, так і з глянцевою текстурою. При цьому матові підвіконня WDS з округленим капіносом виробляються за найсучаснішими технологіями, тому їх поверхня залишається максимально рівною. В результаті доглядати за ними так само просто, як за гладенькими моделями — забруднення можна прибрати буквально одним рухом вологої губки.
Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.
Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції.