Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Яке підвіконня краще: глянцеве або матове

WiDo Яке підвіконня краще: глянцеве або матове

Питання про те, глянцеве або матове підвіконня обрати для встановлення в приміщенні, виникає часто. І глянцеві, і матові моделі доступні на ринку — а крім них є також підвіконня з проміжними варіантами текстури. Відмінності між ними істотні: такі підвіконня і виглядають в інтер'єрі по-різному, і по-різному накопичують забруднення. Тому при виборі потрібно враховувати не лише зовнішній вигляд конструкції, але і те, в яких умовах пластикове підвіконня буде експлуатуватися, і чи зможете ви забезпечити регулярний догляд за поверхнею.

Яким може бути підвіконня: вид текстур

Якщо для встановлення у приміщенні ви обрали саме пластикове підвіконня — текстура його може бути:

 1. Матовою. Шорстка поверхня пластикового покриття характерна для матових моделей. У різних виробників матова фактура відрізняється, але загальними для такого пластикового підвіконня будуть відсутність блиску та текстурована поверхня ПВХ.
 2. Глянцевою. На відміну від матового підвіконня глянцеве — ідеально гладеньке з характерним блиском. Найпростіші глянцеві моделі роблять монохромними, але є і підвіконня з іншим декором, що захищений глянцевим лицьовим покриттям.

Плюси і мінуси глянцевого підвіконня

Глянцеві підвіконня встановлюють там, де пріоритети зміщені в бік зовнішнього вигляду конструкції:

 • Основна перевага глянцевої поверхні — гладенька текстура, що забезпечує блиск та відбиття падаючих під кутом сонячних променів. Така підвіконна дошка виглядає привабливо як у білому, так і в кольоровому варіанті.
 • Чим інтенсивніше і неоднорідніше освітлення, тим цікавіше виглядає таке підвіконня. Гладенька поверхня може стати практично дзеркальною, що зробить дизайн приміщення більш сучасним.
 • Є переваги і з практичної точки зору. Доглядати за гладенькою поверхнею такого підвіконня просто. Відсутність текстури призводить до того, щоб пил на поверхні не затримується, а органічні забруднення не проникають в товщу матеріалу. Тому велика частина плям видаляється одним-двома рухами вологої серветки або губки.

З іншого боку, у глянцю є і недоліки:

 • На глянцевому покритті добре видно забруднення, тому вже через кілька днів після генерального прибирання підвіконня виглядає не так гарно. Глянець вимагає уваги, і підтримці конструкції в чистоті потрібно регулярно приділяти час.
 • Під час прибирання потрібно дотримуватися обережності. Глянцеві підвіконня не люблять сильного тертя і агресивних засобів для чищення. У першому випадку на поверхнях можуть залишатися подряпини, у другому — матові плями, які неможливо усунути щоб повернути підвіконній дошці характерний блиск. Користуватися підвіконням, звичайно, можна буде, але більшу частину первинної краси пластикове підвіконня втратить.
 • Зрештою, не забувайте, що гладенька пластикова поверхня — слизька. Тому випадково змахнути книгу, вазу або невеликий квітковий вазон з підвіконня буде набагато простіше, ніж з матового покриття.

За та проти матового підвіконня

Згадані види підвіконь взаємодоповнюють одне одного, тому все, що ми говорили у попередньому розділі, тут можна повторити — але «з протилежним знаком»:

 • Перевага матового підвіконня — практичність. На матовій поверхні не дуже видно забруднення, і тому часу на догляд буде йти менше.
 • Матове покриття не таке слизьке, тому використовувати таке підвіконня в якості полиці або вузької стільниці зручніше.
 • На шорсткому пластиковому покритті не так видно сонячні відблиски.

Зверніть увагу! Ступінь нагрівання залежить в першу чергу не від текстури, а від відтінку основи. Але все ж матові підвіконні дошки під прямими сонячними променями нагріваються менш інтенсивно.

Відсутність блиску робить матові підвіконня трохи менше ефектними в порівнянні з глянцевими. Але при цьому однотонна поверхня без зайвого блиску теж може виглядати цілком органічно. До того ж матові конструкції органічно виглядають в поєднанні з матовими текстурами ламінації для вікон. Тому таке підвіконня може бути відмінним вибором для стильного сучасного інтер'єру.

Мінус — схильність до накопичення забруднень. Якщо довго не очищати пластикову поверхню підвіконня, то вона з білої перетвориться на сіру. При цьому відмити її буде складніше: бруд і пил затримуються у мікроскопічних поглибленнях, і тому іноді доводиться витрачати час і сили на видалення плям.

Оптимальна текстура підвіконня: яке обрати для будинку або квартири?

Єдиної правильної відповіді на питання, винесене в заголовок статті, не існує. Плюси і мінуси ми описали вище, а тут наведемо коротке резюме:

 • Якщо ви достатньо педантичні, щоб протирати пил і забруднення раз в 1-2 дня, обирайте модель з максимально гладеньким декоративним покриттям. В цьому випадку підвіконня просто не буде встигати забруднюватись і надовго збереже характерний блиск.
 • Потрібен практичний і менш вимогливий у догляді варіант? Ваш вибір — матове підвіконня. Звичайно, не варто «запускати» його, інакше при генеральному прибиранні плями доведеться відтирати довше ніж зазвичай.
 • Чи плануєте ставити біля вікна квіти в горщиках? Відмовтеся від глянцю на користь практичної текстури. Подряпати матову підвіконну дошку складніше, та й сліди від горщиків будуть не настільки помітними.

Крім того, при виборі підвіконня не обмежуйтеся аналізом доступних текстур. Важливо врахувати весь комплекс чинників, починаючи від розмірів і закінчуючи формою капіноса. Тільки вірно підібрана підвіконна дошка органічно впишеться в інтер'єр і не буде вимагати зайвої уваги при експлуатації.

У лінійці підвіконь WDS представлені моделі в декількох відтінках як з матовою, так і з глянцевою текстурою. При цьому матові підвіконня WDS з округленим капіносом виробляються за найсучаснішими технологіями, тому їх поверхня залишається максимально рівною. В результаті доглядати за ними так само просто, як за гладенькими моделями — забруднення можна прибрати буквально одним рухом вологої губки.

Замовити підвіконня можна за посиланням

Читати далі

WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах.
WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Пластикові підвіконня: технологія монтажу
Пластикові підвіконня: технологія монтажу
На фінальному етапі встановлення пластикового вікна проводиться монтаж підвіконня. Майже завжди монтують підвіконня ті ж майстри, які ставили і саме вікно.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.