Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Підготовка до монтажу металопластикових вікон

WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон

Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?

Звичайно, основні турботи про організацію монтажу пластикового вікна лягають на плечі бригади майстрів. Але й власник приміщення може вжити заходів для мінімізації збитків – особливо, якщо вікна доводиться встановлювати у житловому приміщенні, що вже експлуатується.

Вільне місце

Габарити металопластикового вікна можуть бути чималими — особливо якщо йдеться про скління балкона. Крім того, майстрам вільний простір теж потрібен. Тож чим більше площі вдасться звільнити, тим краще:

 • Спочатку виносимо з приміщення всі невеликі меблі. Столи, стільці, тумби можна поставити в іншій кімнаті.
 • Якщо винести меблі не виходить — зсуваємо її якнайдалі від віконного отвору. Це насамперед стосується масивних шаф та диванів.
 • За маршрутом, який використовуватиметься для занесення вікна в приміщення, теж прибираємо меблі. Чим вільнішим буде прохід — тим менша ймовірність, що майстри щось пошкодять, чи постраждає саме вікно.

Ще один важливий фактор – живлення. Майстрам буде потрібен доступ до розетки або іншого джерела електрики. У житловому будинку або квартирі це не проблема, а ось на об'єкті, що будується, буде потрібен генератор або інше альтернативне рішення.

Менше пилу та сміття

Встановлення металопластикового вікна, особливо демонтаж старої конструкції пов'язані з утворенням великих обсягів пилу і будівельних відходів. Після завершення робіт доведеться проводити прибирання — та ще й пил може завдати серйозних збитків.

Щоб уникнути цього:

 • Електроніку та побутову техніку виносимо з приміщення. Це потрібно, щоб запобігти потраплянню пилу на контакти. Навіть невелика кількість пилу може спричинити коротке замикання або призвести до перегріву обладнання.
 • Знімаємо весь текстиль – насамперед фіранки та тюль. Причина очевидна: текстиль знаходиться в зоні проведення монтажних робіт, і не тільки заважатиме майстрам, але й збере на себе більшу частину пилу. Випрати штори в цьому випадку буде набагато складніше.
 • Якщо конструкція карнизу заважатиме проведенню робіт — демонтуємо і карниз. Але зазвичай направляюча для штор розташовується вище вікна, тому майстрам вона не заважає.
 • Килими та доріжки також виносимо з приміщення. По-перше, на них неминуче залишаться сліди майстрів. По-друге, ворс збере на себе весь будівельний пил з повітря, і очистити килим до нормального стану майже неможливо.

Все, що не можна винести – щільно закриваємо поліетиленовою плівкою. Цілком уникнути попадання пилу під плівку не вийде, тож чим ретельніше ви закриєте меблі або стаціонарну техніку, тим меншою буде шкода.

Іноді захисту вимагає і покриття для підлоги — особливо якщо в приміщенні поклали паркет, ламінат або ковролін. Накриваємо підлогу нетканим матеріалом або щільним поліетиленом, фіксуємо по кутах скотчем — велика частка сміття залишиться зверху.

Ще один важливий аспект. При монтажі є можливість випадіння уламків бетону, цегли або штукатурки назовні. Щоб уникнути неприємних наслідків, обгородіть місце під вікном — так перехожі убережуться від травм. Якщо під вікнами запарковані автомобілі, зв'яжіться з їхніми власниками і попросіть тимчасово перегнати машину в інше місце.

Важливо! Деякі компанії самі вивозять сміття та рами після встановлення пластикового вікна. Якщо ж таку послугу монтажна бригада не надає — заздалегідь подумайте про те, що ви робитимете з відходами, і запасіться щільними мішками для сміття. Крім того, сплануйте вивезення старих рам: за чинним законодавством просто викидати такі конструкції в бак не можна. Тож варто пошукати контейнер для великогабаритних відходів.

Рослини, тварини та діти

Шум та вібрація – неминучі під час роботи обладнання, яке використовується для встановлення пластикових вікон. Тому:

 • Подбайте про маленьких дітей, перевізши їх до іншого приміщення. По-перше, шум може налякати дитину, по-друге — є можливість отримати застуду через те, що віконний отвір деякий час буде відкритим.
 • Собаки та кішки теж бояться гучних звуків. Якщо ви знаєте, що ваша домашня тварина гостро реагує на шум — подбайте про неї. Іноді достатньо і сусідньої кімнати, але в деяких випадках тварину доведеться на певний час перевезти.
 • Рослини не бояться шуму, але можуть постраждати під час монтажу. Тож квіти в горщиках знімаємо з підвіконня та виносимо з приміщення. Великі рослини можна закрити поліетиленом та відсунути подалі від місця встановлення вікна.

Температурний комфорт

Монтажу в холодну пору року присвячена окрема стаття у нашому блозі. Тому тут ми акцентуємо увагу лише на деяких аспектах.

Під час встановлення металопластикового вікна отвір залишається відкритим від 15 хвилин до півгодини. Якщо на вулиці мороз — холодне повітря може завдати шкоди. Тому потрібно убезпечити від холоду:

 • Кімнатні рослини
 • Домашніх тварин (зокрема у клітках).
 • Акваріуми
 • Побутову техніку та електроніку

Алгоритм дуже простий. Якщо це можна винести із приміщення – виносимо. Якщо не можна (наприклад, у вас стоїть акваріум на 100+ літрів або на стіні висить плазмова панель) — накриваємо ковдрою. Такі застереження дозволять навіть у досить сильні морози уникнути серйозних збитків.

Монтаж пластикових вікон пов'язаний зі стресом для власника приміщення. Але якщо продумати все заздалегідь і підготуватися до встановлення, дотримуючись рекомендацій цієї статті — то й нерви залишаться цілими, і збитки будуть мінімальними. Та й прибирання після встановлення вікон потребуватиме у рази менше часу.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Москітні сітки: види та поради щодо вибору
Москітні сітки: види та поради щодо вибору
У теплу пору року москітні сітки – незамінний аксесуар для пластикових вікон. Вони захищають від комах і, крім цього, можуть запобігти (або значно знизити) потрапляння в приміщення пилу і пилку рослин. Про те, які бувають москітні сітки для ПВХ-вікон, і як їх правильно вибрати, читайте в нашій статті
WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону.
WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.
WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах.