Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку

WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку

Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах. Основним джерелом таких тепловтрат є вікна: стара дерев'яна столярка з одинарним або (у кращому випадку) подвійним склінням не забезпечує достатньо ефективного енергозбереження. Результат — холод у під'їзді та постійно зростаючі цифри в рахунках за опалення будинку.

Вирішується проблема одним способом — заміною старих дерев'яних вікон новими пластиковими конструкціями. Таке рішення буде цілком виправданим: після заміни помітно зросте рівень комфорту та зменшаться витрати на обігрів. Але важливо правильно підібрати комплектацію вікон для заміни та за можливістю знизити фінансове навантаження.

Заміна вікон: причини та результати

Не завжди і не всі мешканці МКД позитивно ставляться до ідеї заміни вікон. Але на практиці ця операція буде цілком виправданою. Причин декілька:

  • Енергозбереження. Встановлення пластикових вікон замість старих дерев'яних конструкцій гарантовано зменшить тепловтрати. У під'їзді стане відчутно тепліше за значно менших витрат на його опалення. Отже плюси у вигляді комфорту та економії — очевидні.
  • Зовнішній вигляд. Навіть якщо старі вікна доглядали і робили це досить регулярно, то все одно після десятиліть служби виглядатимуть вони не найкращим чином. Встановлення пластикових вікон (навіть найпростіших) дозволить прикрасити під'їзд та зробити його більш охайним.
  • Освітлення. У під'їздах може бути доволі темно, зокрема через неправильно підібрані вікна. Щоб отримати більше природного освітлення, можна встановити вікна з низькою стулкою (наприклад, конструкції на основі профілю WDS 6S). За рахунок цього площа світлового отвору збільшиться і можна буде зменшити витрати на освітлення.
  • Вентиляція. Надмірна вологість та затхле повітря – проблема багатьох під'їздів. Проблеми вирішуються лише одним способом – регулярним провітрюванням. Зі старими дерев'яними вікнами це було практично неможливо, а ось після встановлення металопластикових конструкцій провітрювати під'їзд буде в рази зручніше.

Крім того, термін служби пластикових вікон становить кілька десятиліть — тож їх придбання для встановлення в під'їзді може розглядатися у якості довгострокової інвестиції у комфорт та енергозбереження. Крім того, пластикові вікна невибагливі у догляді – їх не потрібно фарбувати раз на два-три роки. Отже, генеральне прибирання в під'їзді теж потребуватиме менше сил.

Зверніть увагу! Купівля пластикових вікон для встановлення в під'їзд багатоквартирного будинку може спонсоруватись державою. Починаючи з 2014 року діють програми цільового кредитування, спрямовані на стимулювання теплової модернізації житлових будинків. Умови кредитування на 2022 рік поки що не затверджено — але якщо програму буде запущено, то для заміни вікон у багатоквартирному будинку нею безумовно варто скористатися.

Комплектація вікон для під'їзду

Варто мати на увазі, що практично будь-яке пластикове вікно справлятиметься із завданням енергозбереження краще, ніж дерев'яна столярка, встановлена ​​в під'їзді при зведенні будинку. Але все ж таки варто обрати конструкції з оптимальною комплектацією:

  • Ключова вимога – енергоефективність. У чинних нормативах наводяться мінімальні значення опору теплопередачі для конструкцій, які встановлюються в житлових будинках. Для I кліматичної зони мінімальний показник дорівнює 0,75 м2К/Вт, для II кліматичної зони — 0,6 м2К/Вт. Щоб забезпечити відповідність вікон нормативам, потрібно вибирати вироби на основі п'яти- або шестикамерного профілю із двокамерними склопакетами (енергозберігаюче скло обов'язково, аргон опціонально, але бажано).
  • Міцність та надійність профілю – ще один пріоритет. Так, віконні отвори у під'їздах мають невеликі розміри. Проте експлуатаційне навантаження на такі вікна буде вищим, ніж на конструкції, встановлені безпосередньо в квартирах.
  • Можливість відкривання стулок – фрамужного або поворотно-відкидного – також дуже важлива. Встановлення глухих вікон без стулок, здатних до відкривання, не дозволить повноцінно провітрювати під'їзд. Більш того — через зростаючу герметичність зросте і рівень вологості повітря. Отже, збільшиться ризик появи цвілі на стінах.

Монтаж пластикових вікон у під'їзді МКД

Кількість вікон у під'їзді будинку залежить від кількості поверхів та планування будівлі – але у будь-якому разі краще замінити їх усі й одразу. Тут криється неочевидна складність у виборі підрядника.

Компанія, в якій ви замовлятимете вікна для під'їзду:

  1. Повинна мати достатні виробничі потужності для виготовлення великої кількості конструкцій у визначений термін.
  2. Повинна мати у своєму розпорядженні кілька монтажних бригад для оперативного встановлення цих вікон.

Крім того, бажано, щоб компанія мала досвід роботи саме з під'їздами багатоквартирних будинків — це дозволить менеджеру підібрати оптимальну комплектацію виробів, а також надати консультацію з приводу діючих державних програм цільового кредитування для ОСББ і приватних осіб.

Само собою, не варто забувати і про базові принципи вибору компанії — доступну ціну, хорошу репутацію та дотримання гарантійних зобов'язань. Все-таки заміна вікон у під'їзді – це масштабний проект, і від його результатів залежить і комфорт, і витрати мешканців будинку. Тож доручати його реалізацію варто компанії, яка має релевантний досвід і яка може забезпечити належну якість виконання робіт! 

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.
WiDo Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Стулка пластикового вікна притискається до рами за рахунок ефективної роботи фурнітури. Але навіть найякісніша фурнітура не може забезпечити герметичний притиск пластика до пластику. Тому до конструкції додають ще один елемент — ущільнювач.
WiDo Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть. Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.
WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».