Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Де краще ставити штульпові конструкції

WiDo Де краще ставити штульпові конструкції

Двостулкове металопластикове вікно, у якого обидві стулки відкриваються, влаштоване за стандартною схемою: обидві стулки в закритому положенні фіксуються на імпості — вертикальній стійці. Це не завжди зручно — імпості ділить отвір навпіл і може заважати огляду.

Тому в якості альтернативи використовуються вікна і двері зі штульповою системою відкривання. Ця система не нова: так відкривалися двостулкові дерев'яні вікна, у яких в закритому положенні стулки з'єднувалися внахлист. Схема штульпового відкривання запозичена у таких конструкцій — і успішно застосовується при виготовленні виробів з ПВХ.

Штульповий принцип відкривання

У штульпового вікна або дверей є головна відмінність — дві стулки примикають одна до одної, а не до імпосту:

  • Для надійного стикування одна з стулок обладнується спеціальним профілем — штульпом (його ж називають несправжнім імпостом). Штульп кріпиться на саму стулку і перекриває зазор при закриванні вікна.
  • Оскільки імпост, на який можна встановити відповідні планки, відсутній, конструкція оснащується особливою ​​фурнітурою.
  • При відкриванні спочатку відкривається вільна стулка, потім штульпова. Це потрібно враховувати при проектуванні: штульп ставиться на ту стулку, якою ви користуєтеся рідше.

Важливо! Штульп може ставитися на праву або ліву стулку — відповідно, змінюється тип відкривання. Також при проектуванні двостулкового штульпового вікна одну стулку можна зробити поворотно-відкидною для провітрювання.

Фурнітурні механізми

При виробництві штульпових вікон і дверей конструкторам доводиться вирішувати складне завдання — одночасно забезпечити можливість відкривання єдиного отвору і щільне прилягання двох стулок одна до одної. Стандартна фурнітура тут не підійде — тому використовуються особливі механізми.

  • Штульпові ножиці. На стулку зі штульпом монтують складний важіль, з'єднаний з запірним механізмом. При відкриванні потрібно взятися за важіль і відвести його вгору — тоді механізм буде розблоковано і штульповую стулку можна буде відкрити.
  • Штульпові засувки. Вони працюють за принципом шпінгалета і просто утримують штульпову стулку в закритому положенні. Зазвичай достатньо натиснути на кнопку, а потім потягнути вниз за звільнений важіль — як і у випадку з ножицями, штульпову стулку буде розблоковано.

І ножиці, і засувки мають достатній запас міцності, і тому відрізняються в основному зовні — комусь більше подобається практично невидима засувка, а декого і ножиці з їх великим важелем влаштовують. Зламостійкість у обох механізмів на гідному рівні, а при правильному регулюванні забезпечується щільне прилягання стулки до рами для ефективної тепло- і звукоізоляції. Єдина важлива відмінність — штульпова фурнітура коштує трохи дорожче.

Де ставлять штульпові вікна і двері?

Штульпове вікно з широким отвором, а також штульпові двері без вертикальної стійки дійсно зручні в експлуатації:

  • Штульпові вікна найчастіше ставлять на балконах і лоджіях. По-перше, це забезпечує відмінний огляд. По-друге — безперешкодний доступ до розвішаної для просушування білизни.
  • У місцях з великою прохідністю штульпові двері дозволяють регулювати швидкість потоку. Мало людей — відкрито одну стулка, багато людей — одним рухом відкриваємо другу, розширюючи прохід в два рази.
  • При оформленні виходів на веранди і тераси також використовуються штульпові двері. Влітку обидві стулки відкриваються і залишаються відкритими протягом всього дня — тож веранда або тераса стають практично повноправним житловим приміщенням, об'єднаним з будинком.

Крім того, штульп «економить» ширину вікна, тому його використовують там, де не виходить встановити імпост — при виготовленні вузьких і нестандартних вікон.

На що варто звернути увагу

По-перше, штульповое вікно відкривається повністю — і це потрібно враховувати, обираючи москітну сітку. Оптимально, якщо сітка буде закривати весь віконний отвір: тоді в будь-якому випадку приміщення отримає захист від проникнення комах.

Високі вимоги до якості монтажу також варто мати на увазі. Штульп трохи «примхливіший» у порівнянні зі стандартним вікном — тому його монтаж варто доручати майстрам з високою кваліфікацією.

При цьому штульповое вікно — це чи не єдина конструкція (в певних випадках альтернативою може служити розсувне вікно), яка забезпечує повне відкривання отвору без перетинок. За умови правильної комплектації і якісного виробництва вікно або двері зі штульпом будуть дуже зручними і при цьому цілком надійними!

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Для керування фурнітурою металопластикових конструкцій використовується ручка – віконна або дверна.
WiDo Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Питання про те, чому з вікна дме, ставлять дуже часто. Якщо ігнорувати проблему протягів, то втрати тепла будуть рости — і дуже скоро навіть при найнижчій температурі на вулиці власник приміщення буде відчувати сильний дискомфорт від холоду.
WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Іноді для замовника термін виробництва металопластикової конструкції стає критично важливим.