Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як відмити пластикові вікна

WiDo Як відмити пластикові вікна

Доглядати за металопластиковими вікнами доволі просто — це одна з їхніх незаперечних переваг. Пластикові вікна, на відміну від дерев'яних, не потрібно фарбувати раз на декілька років, а пластикова поверхня вікна завдяки мінімальній пористості легко очищується від забруднень та пилу.
Але мити пластикове вікно все одно потрібно — інакше профіль і склопакет будуть виглядати неохайно. Тим більш що процедура ця необтяжлива, і за умови дотримання простих правил не потребуватиме багато часу.

Що можна використовувати для миття вікон?

Найважливіше завдання — якісно відмити рами і стулки пластикового вікна (тобто деталі з профілю). І на білих, і на кольорових поверхнях можуть накопичуватися забруднення, тому за ними потрібно доглядати. Для миття пластикового профілю використовують найпростіші інструменти та засоби.

 • Основний інструмент — волога серветка, губка або м'яке ганчір'я. Змочуємо їх мильним розчином і ретельно протираємо профіль пластикового вікна. Для видалення пилу і не надто стійких забруднень цього більш ніж достатньо — після протирання насухо вікно виглядає як нове.
 • При появі на пластиковому профілі стійких забруднень можна використовувати засоби, що розчиняють жир — наприклад рідину для миття посуду або гель з активними компонентами. Речовини, що входять до складу таких миючих засобів, швидко розчиняють органіку, і тому пластик швидко стане чистим.
 • Застосування порошків та мастик з абразивними компонентами, а також жорстких металевих щіток або губок з жорсткого пластику небажане. Так, бруд вони зчистять швидко — але профіль вікна буде пошкоджено. Подряпини, які абразив залишає на пластиковій поверхні, накопичують пил і бруд і через це сильно впадають в очі.

Особливо акуратно слід мити ламіновані вікна. Поверхню профілю протираємо губкою, змоченою в миючому засобі, і особливу увагу приділяємо кутам. Терти їх не потрібно: є ризик пошкодити ламінацію на стику профілів, що призведе до її відшарування.

Видалення стійких забруднень

Вище ми розповіли про те, як можна відмити пластикове вікно від побутових забруднень або пилу. Але після ремонту або встановлення віконних конструкцій на поверхнях профілю часто з'являються стійкі плями. Відмити їх за допомогою звичайного миючого засобу виходить не завжди — тому доводиться використовувати інші методики.

Фарба

Плями від фарби найстійкіші — тому краще не допускати їх появи. Зробити це можна двома способами:

 • Зняти захисну плівку з профілю тільки після завершення малярних робіт.
 • Використовувати малярний скотч.

Другий спосіб кращий, адже скотч не залишає слідів від клею на пластику.

Якщо ж плями фарби з'явилися, то відмити вікно можна за допомогою змивки (перевірте, чи не пошкоджує ваш засіб пластик, на прихованій від сторонніх очей ділянці вікна). Також можна акуратно прогріти пляму фарби феном і спробувати зчистити її пластиковим шпателем — чим свіжішою є фарба, тим простіше буде відмити вікно.

Штукатурка, шпаклівка, ґрунт

Свіжі будівельні розчини — штукатурка, шпаклівка або ґрунт — легко видаляються вологою ганчіркою або губкою. А ось засохлий розчин не можна зчищати — ризик появи подряпин дуже великий. Щоб мінімізувати пошкодження потрібно:

 • Накрити пляму вологою серветкою.
 • Періодично змочувати серветку водою.
 • Через деякий час розчин розм'якне, і його можна буде відмити з профілю.

Скотч та захисна плівка

Скотч та захисна плівка залишають на профілі клейові сліди, які після висихання видаляються дуже важко. Якщо не очистити поверхню вчасно, то доведеться використовувати різні методики:

 • Можна обробити плями мильним розчином або гарячою водою, а потім видалити залишки клею скребком для керамічних поверхонь.
 • Можна спробувати стерти пляму клею ластиком.
 • Нарешті, можна використати фен та очистити профіль після попереднього прогріву.

Питанням очищення профілю від захисної плівки в нашому блозі присвячена окрема досить велика стаття.

Монтажна піна

Полімеризована монтажна піна має високу міцність і адгезію, тому видаляти її дуже складно. Піну відмивають засобами на основі оцтової кислоти або ацетону, але вони можуть пошкодити саму поверхню вікна. Тому краще використовувати спеціальні суміші для очищення пластику, які випускаються у вигляді:

 • Кремів.
 • Серветок, просякнутих розчином.
 • Спреїв.

Ціна таких засобів досить висока, але по ефективності вони перевершують більшість розчинників.

Порада! Щоб з видаленням піни, клею або засохлої захисної плівки було якомога менше складнощів, видаляти їх потрібно відразу після монтажу. Краще повторно заклеїти профіль малярним скотчем і зняти його після завершення оздоблювальних робіт.

Як відмити склопакети?

Для видалення забруднень зі скла можна використати теплий мильний розчин. Але засоби з активними компонентами, що розчиняють органіку, — лимонною кислотою, нашатирним або етиловим спиртом — значно ефективніші. Крім того, вони не тільки очищують скло, але і не пошкоджують пластикові поверхні та ущільнювачі. Такі суміші можна приготувати самостійно, але і на ринку достатньо миючих засобів за доступною ціною і з високою ефективністю.

Щоб не допустити появи розводів, склопакети миють так:

 • Всі поверхні ретельно промивають, видаляючи забруднення і не пропускаючи пил у кутах.
 • Після видаляють залишки миючого засобу. Для цього губкою, змоченою в теплій чистій воді, промивають всю оброблену поверхню.
 • Фінальний етап — протирання насухо з одночасним поліруванням. Для цього використовуються старі газети або серветки з мікрофібри. Якщо використовувати сучасний миючий засіб, то компоненти, що виходять до його складу, забезпечать склопакету характерний блиск.

При митті склопакетів іноді дуже складно дістатися до зовнішнього скла. Для цього використовують швабри для скла на довгих телескопічних ручках або магнітні скребки. У будь-якому випадку при митті вікон на висоті потрібно бути максимально обережним.

Миття підвіконь

Більша частина підвіконь для пластикових вікон робиться з ПВХ — тому для миття їх можна використовувати ті ж засоби, що і для рам зі стулками.

Правила догляду теж прості:

 • Всі забруднення слід прибирати якомога раніше.
 • Не потрібно використовувати засоби з абразивними компонентами і засоби, що розчиняють полівінілхлорид.
 • Після миття підвіконня протирається насухо з одночасним поліруванням.

Порада! Перш ніж мити підвіконня, відкрийте стулку і протріть внутрішні поверхні вікна — там накопичується пил, який може потрапити на вже очищену поверхню. Разом з цим можна видалити пил з фурнітури, змастити фурнітуру і ущільнювачі — це подовжить термін служби вікна.

Дотримуйтесь цих порад — і ваші металопластикові вікна завжди будуть чистими та красивими.

Замовити пластикові вікна можна за посиланням

Читати далі

WiDo Чому пластикові вікна ламаються
Чому пластикові вікна ламаються
Сучасне пластикове вікно — це надійна конструкція, розрахована на десятиліття служби в режимі інтенсивної експлуатації.
WiDo Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер.
WiDo Французьке скління балконів
Французьке скління балконів
Традиційно французьким називають балкон з дуже вузьким майданчиком або взагалі без нього. Однак у нас такі конструкції не прижилися, а ось гарна назва багатьом сподобалося. Тому в Україні і в деяких інших країнах французьким називають балкон, у якого немає капітальної огорожі, а скління йде від підлоги до стелі.
WiDo Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція
Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція
За притискання стулки до рами, а також за відкривання та закривання вікна в різних режимах відповідає спеціальний механізм — віконна фурнітура.