Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Провітрювання приміщення: навіщо та як

WiDo Провітрювання приміщення: навіщо та як

При встановленні пластикових вікон мікроклімат приміщення змінюється. При цьому зміни стосуються не лише температури, але і повітрообміну. Якщо раніше дерев'яні вікна пропускали повітря крізь пори, то герметична пластикова конструкція повністю блокує природну вентиляцію.

Ось чому провітрювати приміщення, в якому встановлено пластикові вікна, потрібно частіше й інтенсивніше.

Вентиляція приміщення — основні завдання

Навіщо потрібно проварювати кімнату?

 • Перше завдання очевидне. Ми позбавляємося від повітря, насиченого вуглекислим газом, і отримуємо повітря, багате на кисень. Провітрювання потрібне для гарного самопочуття і високої працездатності. Чим більше людей в приміщенні, чим інтенсивніше вони працюють (в тому числі розумово) — тим інтенсивніше потрібно провітрювати приміщення.
 • Друге завдання — нормалізація вологості. Видаляємо з приміщення вологе повітря, насичене парами води, впускаємо більш сухе. Якщо цього не робити, волога буде накопичуватися в приміщенні.
 • Нарешті, важливо просто періодично змінювати весь обсяг повітря. Разом з ним у вентиляцію видуватимуться пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин і інші зважені в повітрі частинки.

Результат провітрювання — до приміщення надходить більш чисте, менш вологе і багате на кисень повітря.

Що буде, якщо не провітрювати приміщення

Якщо коротко — нічого хорошого. Часто, прагнучи звести до мінімуму втрати тепла, власники «закупорюють» приміщення, відмовляючись від провітрювання повністю. Результат буде передбачувано неприємним:

 • Погіршення настрою, пригнічений стан.
 • Зниження працездатності через дефіцит кисню.
 • Зростання частоти простудних захворювань.
 • Поява алергічних реакцій.
 • Підвищення вологості повітря з неприємними наслідками (відшарування шпалер, поява плісняви).
 • Надмірне утворення конденсату на склопакетах.

Таким чином, в жертву енергозбереження приносять мікроклімат у цілому — а це позначається і на самопочутті мешканців, і на стані приміщення.

Обсяг повітрообміну

Вентиляція не просто повинна проводитися — вона має проводитися достатньо часто. При провітрюванні потрібно замінювати певний обсяг повітря в приміщенні, інакше воно не зможе впоратися з описаними вище завданнями.

Кратність повітрообміну — ключовий показник, зафіксований в нормативних документах. Він показує, скільки разів на годину весь обсяг повітря в приміщенні замінюється новим. Плануючи провітрювання, варто орієнтуватися на такі значення:

 • Для офісу нормою буде 5-7 обсягів повітря на годину.
 • Для кухні — 6-8 обсягів
 • Для житлового приміщення — близько 3 кубометрів на квадратний метр на годину.

Нормативи носять рекомендаційний характер. Але дотримуватися їх варто — інакше ризик неприємних наслідків буде високим.

Рішення для провітрювання приміщення

Вибираючи комплектацію металопластикового вікна, варто заздалегідь подумати про те, як буде реалізовано функцію провітрювання. Інструментів для цього достатньо — і у кожного є свої особливості:

 • Базовий варіант — провітрювання при встановленні стулки у відкидне положення. Ця можливість є практично в будь-якому вікні зі стулкою, що відкривається. Такий спосіб провітрювання досить зручний, особливо в літню пору — поки тепло, стулку можна взагалі не закривати, і повітрообмін буде постійним.
 • З настанням холодів такий спосіб провітрювання втрачає свою привабливість — назовні виходить надто багато тепла. Альтернатива — використання мікропровітрювання або покрокового провітрювання. Повітря при цьому надходить до приміщення постійно, але невеликими порціями, тому встигає нагріватися. Тепловтрат не уникнути — але зате вони будуть в рази меншими, а приміщення буде забезпечене свіжим повітрям.
 • Інтенсивне «залпове» провітрювання — ще одне ефективне рішення. Раз на годину-півтори вікна повністю відкриваються на 5-10 хвилин для надходження максимального обсягу повітря. Так, приміщення швидко охолоне, але зате можна буде позбутися застояного повітря і отримати заряд кисню.

Зверніть увагу! Залпове провітрювання проводиться при встановленні стулки у поворотне положення. Для цього зручно використовувати фіксатори або обмежувачі повороту — спеціальні елементи фурнітури, які утримують стулку, і не дають їй ні відкритися, ні різко закритися.

 • Зрештою, можливе встановлення стінового або віконного припливного клапана. Віконний клапан вбудовується у верхню частину вікна і відповідає за постійний приплив свіжого повітря. Разом з працюючою витяжкою він забезпечує безперервний повітрообмін — тобто приміщення постійно отримує кисень і позбавляється від надлишку вуглекислого газу та вологи.

Важливо! Віконний клапан пропускає повітря невеликими порціями, причому у верхній, найтеплішій частини приміщення. Холодне повітря з вулиці там швидко прогрівається — тому після монтажу клапана не виникає дискомфорт від зниження температури.

Вентиляція не менш (а іноді і більш) важлива у порівнянні з теплоізоляцією. При заміні вікон на металопластикові потрібно заздалегідь подумати про організацію ефективного повітрообміну. І за необхідності включити до комплектації елементи, що полегшують провітрювання приміщення.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням 

Читати далі

WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях.
WiDo Купівля пластикового вікна: чек-лист
Купівля пластикового вікна: чек-лист
Плануючи купівлю пластикового вікна, варто мати на увазі, що ефективність конструкції залежить від того, наскільки її комплектація відповідатиме завданням і місцю встановлення.
WiDo Еркерні конструкції: особливості та переваги
Еркерні конструкції: особливості та переваги
Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції.
WiDo Як відмити пластикові вікна
Як відмити пластикові вікна
Металопластикові вікна прості в догляді: підтримання чистоти не вимагає значних зусиль. Але в разі сильних забруднень може знадобитися застосування спеціальних засобів для очищення ПВХ-профілю, склопакетів і підвіконь, вибирати які потрібно в залежності від виду забруднення.