Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Провітрювання приміщення: навіщо та як

WiDo Провітрювання приміщення: навіщо та як

При встановленні пластикових вікон мікроклімат приміщення змінюється. При цьому зміни стосуються не лише температури, але і повітрообміну. Якщо раніше дерев'яні вікна пропускали повітря крізь пори, то герметична пластикова конструкція повністю блокує природну вентиляцію.

Ось чому провітрювати приміщення, в якому встановлено пластикові вікна, потрібно частіше й інтенсивніше.

Вентиляція приміщення — основні завдання

Навіщо потрібно проварювати кімнату?

  • Перше завдання очевидне. Ми позбавляємося від повітря, насиченого вуглекислим газом, і отримуємо повітря, багате на кисень. Провітрювання потрібне для гарного самопочуття і високої працездатності. Чим більше людей в приміщенні, чим інтенсивніше вони працюють (в тому числі розумово) — тим інтенсивніше потрібно провітрювати приміщення.
  • Друге завдання — нормалізація вологості. Видаляємо з приміщення вологе повітря, насичене парами води, впускаємо більш сухе. Якщо цього не робити, волога буде накопичуватися в приміщенні.
  • Нарешті, важливо просто періодично змінювати весь обсяг повітря. Разом з ним у вентиляцію видуватимуться пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин і інші зважені в повітрі частинки.

Результат провітрювання — до приміщення надходить більш чисте, менш вологе і багате на кисень повітря.

Що буде, якщо не провітрювати приміщення

Якщо коротко — нічого хорошого. Часто, прагнучи звести до мінімуму втрати тепла, власники «закупорюють» приміщення, відмовляючись від провітрювання повністю. Результат буде передбачувано неприємним:

  • Погіршення настрою, пригнічений стан.
  • Зниження працездатності через дефіцит кисню.
  • Зростання частоти простудних захворювань.
  • Поява алергічних реакцій.
  • Підвищення вологості повітря з неприємними наслідками (відшарування шпалер, поява плісняви).
  • Надмірне утворення конденсату на склопакетах.

Таким чином, в жертву енергозбереження приносять мікроклімат у цілому — а це позначається і на самопочутті мешканців, і на стані приміщення.

Обсяг повітрообміну

Вентиляція не просто повинна проводитися — вона має проводитися достатньо часто. При провітрюванні потрібно замінювати певний обсяг повітря в приміщенні, інакше воно не зможе впоратися з описаними вище завданнями.

Кратність повітрообміну — ключовий показник, зафіксований в нормативних документах. Він показує, скільки разів на годину весь обсяг повітря в приміщенні замінюється новим. Плануючи провітрювання, варто орієнтуватися на такі значення:

  • Для офісу нормою буде 5-7 обсягів повітря на годину.
  • Для кухні — 6-8 обсягів
  • Для житлового приміщення — близько 3 кубометрів на квадратний метр на годину.

Нормативи носять рекомендаційний характер. Але дотримуватися їх варто — інакше ризик неприємних наслідків буде високим.

Рішення для провітрювання приміщення

Вибираючи комплектацію металопластикового вікна, варто заздалегідь подумати про те, як буде реалізовано функцію провітрювання. Інструментів для цього достатньо — і у кожного є свої особливості:

  • Базовий варіант — провітрювання при встановленні стулки у відкидне положення. Ця можливість є практично в будь-якому вікні зі стулкою, що відкривається. Такий спосіб провітрювання досить зручний, особливо в літню пору — поки тепло, стулку можна взагалі не закривати, і повітрообмін буде постійним.
  • З настанням холодів такий спосіб провітрювання втрачає свою привабливість — назовні виходить надто багато тепла. Альтернатива — використання мікропровітрювання або покрокового провітрювання. Повітря при цьому надходить до приміщення постійно, але невеликими порціями, тому встигає нагріватися. Тепловтрат не уникнути — але зате вони будуть в рази меншими, а приміщення буде забезпечене свіжим повітрям.
  • Інтенсивне «залпове» провітрювання — ще одне ефективне рішення. Раз на годину-півтори вікна повністю відкриваються на 5-10 хвилин для надходження максимального обсягу повітря. Так, приміщення швидко охолоне, але зате можна буде позбутися застояного повітря і отримати заряд кисню.

Зверніть увагу! Залпове провітрювання проводиться при встановленні стулки у поворотне положення. Для цього зручно використовувати фіксатори або обмежувачі повороту — спеціальні елементи фурнітури, які утримують стулку, і не дають їй ні відкритися, ні різко закритися.

  • Зрештою, можливе встановлення стінового або віконного припливного клапана. Віконний клапан вбудовується у верхню частину вікна і відповідає за постійний приплив свіжого повітря. Разом з працюючою витяжкою він забезпечує безперервний повітрообмін — тобто приміщення постійно отримує кисень і позбавляється від надлишку вуглекислого газу та вологи.

Важливо! Віконний клапан пропускає повітря невеликими порціями, причому у верхній, найтеплішій частини приміщення. Холодне повітря з вулиці там швидко прогрівається — тому після монтажу клапана не виникає дискомфорт від зниження температури.

Вентиляція не менш (а іноді і більш) важлива у порівнянні з теплоізоляцією. При заміні вікон на металопластикові потрібно заздалегідь подумати про організацію ефективного повітрообміну. І за необхідності включити до комплектації елементи, що полегшують провітрювання приміщення.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням 

Читати далі

WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах.
WiDo Чому не варто економити на вікнах
Чому не варто економити на вікнах
Плануючи скління будинку або квартири, багато хто шукає, як заощадити на пластикових вікнах. Насправді дієвий спосіб економії рівно один — купити вікна в оптимальній (це важливо!) комплектації у перевіреного (це теж важливо!) постачальника.
WiDo Можливості сучасної фурнітури
Можливості сучасної фурнітури
Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.
WiDo Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон
Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон
Захисна плівка, яка наноситься на профіль на виробничій лінії, призначена для запобігання появі забруднень і пошкоджень на профілі тільки під час транспортування й установки ПВХ-конструкцій. Тому її необхідно зняти з профілю після монтажу конструкцій. Якщо плівка знаходилась на встановленому вікні довгий час, можуть виникнути проблеми з її видаленням. В такому випадку знадобляться спеціальні засоби для того, щоб її відклеїти.