Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція

WiDo Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція

За притискання стулки до рами, а також за відкривання та закривання вікна в різних режимах відповідає спеціальний механізм — віконна фурнітура. Елементи, які відповідають за налаштування роботи фурнітури, дають можливість відрегулювати її таким чином, щоб стулка легко відкривалася та закривалась незалежно від ваги, габаритів та умов експлуатації.

Однак згодом навіть у найнадійнішої фурнітури налаштування можуть порушуватись. Тому періодично фурнітура потребує регулювання — інакше можуть виникати проблеми:

 • Складнощі з поворотом ручки
 • Зачіпання стулки за краї рами
 • Протяги та продування
 • Сторонні звуки у петлях тощо.

В усіх описаних випадках необхідно провести регулювання пластикового вікна. При цьому за допомогою спеціальних інструментів слід відновити оптимальні параметри механізму, щоб стулка знову рухалася вільно.

Чи можна самостійно регулювати вікно?

Віконний механізм укомплектований кількома елементами, призначеними для регулювання положення стулки. Щоб зрозуміти, де вони розташовані, варто знайти в інтернеті схему встановленої у вас фурнітури та вивчити рекомендації виробника щодо регулювання.

Крім того, при самостійному регулюванні знадобляться:

 • Пласка викрутка або ніж із вузьким лезом
 • Хрестова викрутка
 • Плоскогубці
 • Г-подібний ключ-шестигранник

Також варто запастися ганчіркою для видалення пилу та мастилом для обробки механізму після регулювання.

Якщо розхиталася ручка

Одна з найпростіших проблем, які вирішуються буквально за пару хвилин — ручка, що розхиталася. У 90% випадків справа у кріпильних гвинтах. Для вирішення проблеми:

 • Пласкою викруткою піднімаємо декоративну накладку на основі ручки.
 • Повертаємо основу під прямим кутом.
 • Хрестовою викруткою підтягуємо гвинти до упору.

Все – ручка повинна триматися міцно і не хитатися.

Зверніть увагу! Тріщина в основі ручки — привід для її заміни: ремонт або регулювання в цьому випадку неможливі.

Якщо стулка недостатньо сильно притиснута до рами

Недостатньо ефективний притиск – причина появи протягів та продування по всьому периметру вікна. Але зустрічається і зворотня ситуація — через сильний або нерівномірний притиск виникають складності із закриванням вікна або сильно деформується ущільнювач.

Якщо проблема пов'язана з протягом — варто знайти місце, де притиск ослабів. Локалізується проблема за допомогою свічки або запальнички – потік холодного повітря відхилятиме полум'я.

Для регулювання притиску використовують запірні цапфи, які можуть бути овальними або круглими (з ексцентриком). Цапфа повертається плоскогубцями або шестигранним ключем. Для налаштування оптимального притиску:

 • Відкриваємо стулку.
 • Щоб посилити притиск, обертаємо цапфу, доки широка частина (на ній може бути мітка) не буде спрямована на наплав стулки.
 • Для ослаблення притиску обертаємо цапфу у протилежний бік.
 • Якщо потрібно усунути продування по периметру — підтягуємо всі цапфи.

Порада! Після регулювання відкриваємо та закриваємо стулку кілька разів. Це потрібно для перевірки працездатності фурнітури — є ризик "перетягнути" або "недотягнути". Також не забуваємо, що надмірно сильний притиск шкодить ущільнювачу — еластичний контур деформується і вимагає заміни значно раніше.

Крім того, притиск регулюється за допомогою гвинтів на петлях. Для цього:

 • Відкриваємо вікно, встановлюючи його в режим провітрювання (доведеться натиснути на блокатор помилкового відкривання).
 • На нижній поверхні ножиць знаходимо регулювальний гвинт.
 • За допомогою шестигранного ключа регулюємо: обертаючи гвинт проти годинникової стрілки, ми послаблюємо притиск, обертаючи за годинниковою стрілкою — посилюємо його.

Як і в попередньому випадку, обов'язково перевіряємо, чи правильно ми відрегулювали притиск. Для цього закриваємо стулку та оцінюємо, чи легко працює фурнітура і чи зник протяг.

Якщо стулка зміщена

Зміщення стулки та її перекіс можна усунути за допомогою регулювальних гвинтів. Вони розташовані на петлях пластикового вікна та забезпечені шліцами під шестигранний ключ. Стулка може перекошуватися під власною вагою, при інтенсивній експлуатації вікна або при неправильному монтажі самих петель. Але в будь-якому випадку при її перекосі потрібно відкоригувати положення деталі.

При регулюванні керуємося такими правилами:

 • Гвинти зазвичай приховані декоративними накладками – тому для доступу до регулювального механізму накладки потрібно зняти, акуратно підчепивши ножем або пласкою викруткою.
 • Запас ходу гвинтів досить великий, тому «вибирати» його потрібно поступово. Не слід закручувати або відпускати гвинт до упору — після кожної половини обороту закриваємо вікно і перевіряємо, чи усунено проблему. Якщо стало тільки гірше — значить, ми крутили гвинт не в тому напрямку.

Піднімаємо або опускаємо стулку

Налаштувати положення стулки по вертикалі можна за допомогою нижньої петлі. Вставляємо шестигранний ключ у торцевий гвинт, потім:

 • Опускаємо стулку, повертаючи ключ проти годинникової стрілки.
 • Або піднімаємо стулку, обертаючи у протилежному напрямку.

Важливо! Така маніпуляція може підняти нижній кут стулки, розміщений ближче до петлевої частини, на 1-3 мм. Для вирішення більшості проблем цього достатньо.

Вирівнюємо стулку по горизонталі (усуваємо перекіс)

Для горизонтального регулювання стулки використовуються гвинти відразу на двох петлях — верхній та нижній:

 • Регулювальний гвинт на бічній частині нижньої петлі відповідає за положення нижнього кута на протилежному боці стулки. Обертання проти годинникової стрілки опускає цей кут, за годинниковою стрілкою — піднімає.
 • Гвинт на торці верхньої петлі регулює положення верхнього протилежного кута. Повертаємо за годинниковою стрілкою — піднімаємо кут, обертаємо проти годинникової — опускаємо кут (тобто присуваємо його ближче до рами).

Важливо! Доступ до регулювального гвинта на верхній петлі можна отримати лише при відкритій стулці.

За наявності схеми та мінімальних навичок металопластикове вікно реально відрегулювати своїми руками, усунувши продування та проблеми із закриванням. Але в складних випадках варто звернутися до майстра з ремонту та регулювання пластикових вікон. Він не тільки швидше впорається із завданням, але й зможе виконати складніші маніпуляції – наприклад, усуне сильний перекіс стулки за рахунок регулювання склопакетом.

У будь-якому випадку правильне регулювання пластикового вікна – запорука його стабільної роботи та вашого комфорту.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
При встановленні металопластикового вікна різниця у мікрокліматі стає помітною одразу. За дерев'яних конструкцій повітря у приміщенні було схоже за вологістю з повітрям на вулиці, та й температура у кімнаті відчутно коливалася при змінах погоди.
WiDo Захист металопластикових вікон під час ремонту
Захист металопластикових вікон під час ремонту
Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт.
WiDo Вікна від wido в розстрочку: купуй сьогодні — оплачуй завтра!
Вікна від wido в розстрочку: купуй сьогодні — оплачуй завтра!
Замовлення металопластикових вікон — особливо якісних, що будуть ефективно справлятися з енергозбереженням і іншими задачами — пов'язане з істотними витратами. Доволі часто власники будинків і квартир відмовляються від придбання вікна з потрібним функціоналом і хорошими характеристиками через банальну нестачу грошей — і обирають менш якісні вироби.
WiDo Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Стулка пластикового вікна притискається до рами за рахунок ефективної роботи фурнітури. Але навіть найякісніша фурнітура не може забезпечити герметичний притиск пластика до пластику. Тому до конструкції додають ще один елемент — ущільнювач.