Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Можливості сучасної фурнітури

WiDo Можливості сучасної фурнітури

Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.

Одна з таких функцій — відкидне провітрювання — відома практично всім. Однак можливістю відкинути стулку для вентиляції потенціал фурнітури не обмежується, тож нижче ми розповімо про менш відомі можливості.

Провітрювання в різних режимах

Герметичність металопластикового вікна призводить до того, що в закритому положенні конструкція практично на 100% блокує повітрообмін із зовнішнім середовищем (на відміну від дерев'яних вікон, які пропускали певний обсяг повітря через пори). Саме тому після встановлення металопластикового вікна потрібно правильно організувати провітрювання — тож на етапі комплектації варто обрати додаткові елементи для комфортного повітрообміну:

  • Ступеневе провітрювання дає можливість вибрати ширину зазору між рамою і відкинутою стулкою. Для цього на вікно встановлюють елемент у вигляді гребінки, який дозволяє фіксувати стулку під різними кутами. Для керування положенням стулки використовується ручка.
  • Мікровентиляція — ще один варіант розширених можливостей для провітрювання. Правда, положення тут можна вибрати тільки одне: при повороті ручки під кутом 45° відкривається невеликий зазор шириною близько 1,5 мм. Через такий зазор повітря надходить невеликим порціями, і навіть в холодну пору року приміщення не переохолоджується.
  • Двопозиційне провітрювання — «варіант для ледачих». Конструкція оснащується спеціальним елементом, який може бути встановлений у двох позиціях. При виборі режиму «літо» стулка відкривається у відкидному положенні максимально широко, а в режимі «зима» ширина щілини зменшується. Регулювати інтенсивність провітрювання треба всього двічі в рік.

Залпове провітрювання при відкритому вікні

Для провітрювання приміщення зазвичай встановлюють вікно в відкидне положення — але не завжди це забезпечує достатній приплив повітря. Якщо провітрювати приміщення потрібно інтенсивно — можна просто відкрити стулку, але її слід чимось зафіксувати. Якщо цього не зробити, то стулка або різко відкриється від поривів вітру (розбитий склопакет, пошкоджені відкоси, все, що було на підвіконні — тепер на підлозі), або різко закриється (ризик пошкодження фурнітури і склопакета).

Найпростіше рішення — підкласти під стулку книгу або дерев'яний брусок. Сучасне і ефективне рішення — встановити додатковий елемент фурнітури:

  • Невеликий металевий важіль, який ставиться в нижній частині стулки, і кріпиться на рамі, називають обмежувачем відкривання. Він виконує дві функції: не дає стулці різко відкритися і зачепити укіс, а також — уповільнює її рух за рахунок підпружинення і опору вбудованого ролика. Тому навіть при сильному пориві вітру стулка, обладнана обмежувачем, буде рухатися набагато повільніше.
  • Є і більш складна деталь — фіксатор стулки. Вона з'єднується з фурнітурним механізмом і керується за допомогою ручки. При повороті ручки вгору фіксатор блокує рух стулки, і вона фіксується під обраним кутом. Надійність фіксації дуже висока, тому навіть сильні пориви вітру не зможуть зрушити заблоковану стулку з місця.

Найчастіше фіксатори і обмежувачі стулки застосовуються влітку — коли вікно більшу частину дня знаходиться в відкритому положенні. Але і взимку вони будуть корисними: під час прибирання можна швидко провітрити приміщення, відкривши всі вікна навстіж — і в цей час краще бути впевненим, що стулка не ​​зачиниться.

Комфорт

Високі показники енергоефективності, надійності і функціональності, характерні для металопластикових вікон, можна забезпечити лише за рахунок збільшення маси стулки. Це призводить до того, що навантаження на фурнітуру зростає — і повернути ручку, і відкрити стулку стає складніше. Особливих труднощів зазнають літні люди, підлітки, а також люди з обмеженими фізичними можливостями.

Полегшити процес відкривання і закривання вікна можна за рахунок встановлення таких елементів:

  • Важіль або ролик, що піднімає стулку, називаються мікроліфтом. Мікроліфт знижує навантаження на стулку і полегшує спрацьовування запірного механізму. При закриванні вікна частина навантаження передається на мікроліфт — і тому цапфи заходять за відповідні планки при меншому зусиллі. Крім того, використання мікроліфта перешкоджає затиранню стулки — навіть при невеликому перекосі вікно буде відкриватися і закриватися без зусиль.
  • Важкі віконні стулки та балконні двері оснащують блокаторами помилкової дії. Ця деталь запобігає зависанню вікна на одній петлі при спробі відкрити вікно, поставлене на провітрювання. Якщо блокіратор активний (тобто не притиснутий до наплаву стулки), то він просто не дасть повернути ручку.

Безпека

Безпека — це характеристика, важлива для всіх вікон без винятку. І вибір правильної комплектації фурнітури грає в забезпеченні цієї характеристики не останню роль. Є різні фурнітурні рішення для підвищеної безпеки, тому в статті ми наведемо лише основний перелік:

  • Дитячий замок. Ставиться в нижній частині вікна, не перешкоджає відкриванню конструкції на провітрювання. При цьому відчинити стулку без відома дорослих дитина не може.
  • Ручка з кнопкою/ключем. Виконує ті ж функції, що і дитячий замок (ручка з кнопкою ефективна лише до певного віку). Крім того, ручки такого типу краще захищені від зламу, тому що кнопка або ключ блокують спробу повороту штифта ззовні.
  • Фурнітура у протизламній комплектації. Відрізняється від стандартної фурнітури формою і матеріалом запірних елементів — цапф і відповідних планок. Набагато краще утримує стулку в закритому положенні.

Металопластикове вікно можна укомплектувати й іншими фурнітурними елементами — перелік їх доволі великий. Але навіть перераховані в статті деталі дуже ефективні — їх монтаж підвищує комфорт при використанні вікна, знижує ризик проникнення і полегшує контроль мікроклімату.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.
WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено конструкцію, розмірів віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.
WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.