Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Регулювання пластикових вікон своїми руками

WiDo Регулювання пластикових вікон своїми руками

Завдяки продуманій конструкції фурнітури регулювання пластикових вікон своїми руками цілком можлива. Більш того, її потрібно періодично виконувати — навіть не найважчі стулки при інтенсивній експлуатації можуть з часом деформуватися, що призведе до проблем у відкриванні і закриванні пластикового вікна. Інша можлива проблема-зниження щільності притиску стулки до рами, яке теж усувається регулюванням.

Якщо вам знадобиться виконати регулювання пластикових вікон-інструкція по усуненню різних неполадок буде відрізнятися у фурнітурних комплексів різних виробників. Але загальні принципи настройки фурнітури для вирівнювання стулки або забезпечення щільного притиску зберігаються — тому якщо пластикове вікно погано закривається або з нього дме, можна буде спробувати впоратися з проблемою самостійно.

Що знадобиться для регулювання пластикових вікон?

Виконується регулювання пластикового вікна із застосуванням найпростіших інструментів. Використовувати:

  • Викрутки-хрестова і плоска. Деякі виробники фурнітури використовують нестандартні гвинти, тому може знадобитися викрутка з трикутною насадкою або насадкою у вигляді зірочки.
  • Пасатижі.
  • Ключ шестигранний (4 мм).

Якщо разом з регулюванням ви плануєте виконати обслуговування вікна (це оптимальна схема), ТО знадобляться також:

  • Щіточка для видалення пилу (стара зубна щітка підійде).
  • Зубочистка.
  • Ватяні палички.
  • Губка або ганчірка для видалення залишків мастила.
  • Масло для фурнітури.
  • Мастило для ущільнювача.

Ремонт розхитаної ручки пластикового вікна

Ручка металопластикового вікна, яка приводить в рух запірний механізм, з часом може розхитуватися. Для усунення цієї проблеми потрібно:

  • Підняти і повернути під кутом 980° декоративну пластикову накладку, яка закриває підставу ручки.
  • Кріпильні гвинти, які утримують ручку, затягнути для її надійної фіксації в гнізді.
  • Якщо на підставі ручки є тріщини або грані штифта стерлися — річку доведеться замінити.

Регулювання петель пластикового вікна

Для вирівнювання стулки, усунення перекосів і вирішення інших проблем використовується регулювання петлями. На петлях пластикового вікна є гвинти, які практично у всіх виробників розраховані на стандартний шестигранний ключ 4 мм.обертання цих гвинтів дає можливість зміщувати стулку вікна в різних напрямках.

Основні причини перекосу стулок пластикових вікон:

  • Неправильна експлуатація конструкції.
  • Деформація стулки або її окремих частин.
  • Деформація елементів фурнітури під вагою стулки вікна.
  • Ослаблення фурнітурних гвинтів.

У різних моделей фурнітури регулювальні гвинти на петлях розміщуються і працюють по-різному. Тому перед початком регулювання вікна варто вивчити схему тієї моделі фурнітури, яка встановлена на вашому вікні. Виконуючи всі операції з регулювання. Варто слідувати таким рекомендаціям:

  • Гвинти зазвичай приховані за декоративними накладками з пластика. Накладки ці потрібно акуратно зняти, а після завершення регулювання встановити на місце — вони захищають петлі від пилу.
  • При регулюванні гвинти потрібно обертати акуратно — не більше половини обороту за раз. Так можна зафіксувати напрямок руху стулки і змістити її точно на потрібну відстань, не створюючи додаткове навантаження на механізм.

Роботи виконуються за такою схемою:

Регулювання по горизонталі

Для горизонтального зміщення виконуємо регулювання як верхньої, так і нижньої петлею:

  • При регулюванні нижньої петлі стулка може бути як закритою, так і відкритою. Обертаючи регулювальний гвинт проти годинникової стрілки, ми опускаємо нижній кут, який розташований на стороні, протилежній петлі. Обертаючи за годинниковою стрілкою, ми цей кут піднімаємо.
  • Щоб регулювати стулку верхньої петлею, її потрібно відкрити. Потім встановлюємо шестигранний ключ в торцевій гвинт. Щоб опустити протилежний кут стулки, обертаємо гвинт проти годинникової стрілки, щоб підняти — за годинниковою.

Регулювання по вертикалі

Для регулювання вертикального положення стулки пластикового вікна використовується регулювальний гвинт на торці нижньої петлі. За допомогою шестигранного ключа ми:

  • Піднімаємо кут, на якому встановлена петля, обертаючи гвинт за годинниковою стрілкою, або
  • Опускаємо цей кут, обертаючи гвинт проти годинникової стрілки.

Варто мати на увазі, що за допомогою гвинтів можна відкоригувати положення стулки всього на 2-3 мм (максимум). Для усунення більшості перекосів, викликаних зносом або експлуатацією вікна під навантаженням цього цілком достатньо.

Регулювання притиску стулки

За ефективний притиск стулки пластикового вікна по всьому периметру відповідає фурнітура. Приводів для регулювання стулки по притиску може бути два:

  1. Через недостатнє притиску знижується герметичність і виникають протяги.
  2. Надлишковий притиск призводить до того, що стулка погано закривається — цапфи і відповідні планки зачіпають один одного.

Зверніть увагу! Місце зацепа цапфи про планку знаходиться по слідах на металі. Область недостатнього притиску визначають по протязі за допомогою полум'я свічки або запальнички. У холодну пору року знайти цю область набагато простіше.

Для регулювання притиску по щільності використовуються ексцентрики на торцевій частині стулки пластикового вікна. Обертання ексцентриків виконують за допомогою шестигранного ключа або щипців. Деякі моделі фурнітури оснащуються підпружиненими ексцентриками-для обертання деталь потрібно трохи потягнути на себе.

Щоб відрегулювати притиск, потрібно:

  • Відкрити вікно.
  • Змістити ексцентрики так, щоб широка частина деталі була спрямована в бік наплаву стулки — це посилить притиск.
  • Або змістити ексцентрики так, щоб широка частина деталі була спрямована в протилежну сторону — це послабить притиск.

Після кожної операції потрібно спробувати закрити стулку і перевірити, чи досягнутий потрібний результат.

Якщо протягів і продування немає — не обов'язково ставити занадто сильний притиск. Це призведе до деформації ущільнювача: він буде постійно перебувати в стислому стані, а його еластичність знизиться. Згодом це стане причиною появи протягів, усунути які можна тільки встановивши новий ущільнювач.

Можна регулювати притиск не тільки ексцентриками, але і петлями на пластиковому вікні. Для цього:

  • Відкриваємо вікно-знімаємо його з блокіратора і встановлюємо ручку в режим провітрювання.
  • У регулювальний гвинт на нижній поверхні ножиць вставляємо шестигранник.
  • Щоб послабити притиск при проблемах з закриванням, обертаємо гвинт проти годинникової стрілки.
  • Для посилення притиску і підвищення герметичності — за годинниковою стрілкою.

Виклик майстра для регулювання

Якщо для виконання регулювання вікна своїми руками у вас не вистачає досвіду, або ви спробували, але результат далекий від бажаного — то варто звернутися до майстра по ремонту та налаштування ПВХ-вікон. Він може:

  • Відкоригувати положення стулки гвинтами.
  • Усунути продування.
  • Виконати вирівнювання склопакета підкладками, змістивши стулку в потрібному напрямку і усунувши затирання.

Дуже часто-особливо в разі великої маси або значних розмірів стулки — тільки так можна усунути перекіс і забезпечити стабільну роботу фурнітури.

Для виклику кваліфікованого фахівця телефонуйте 067 818 66 92 

Читати далі

WiDo Ламіновані вікна: важливі особливості
Ламіновані вікна: важливі особливості
Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.
WiDo Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій
Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій
Правильно підібрана комплектація конструкцій для скління балкона або лоджії дозволить ефективно вирішити поставлені завдання.
WiDo Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Якщо ви замовили вікна у надійного постачальника, а монтаж проводили фахівці з високою кваліфікацією, то ситуація, описана у заголовку статті, відбувається вкрай рідко. Всі правила щодо догляду та регулювання зазвичай повідомляють при купівлі, монтажі і подальшому обслуговуванні. Однак якщо у вас віконна стулка (або дверне полотно) зависають на одній петлі, або для закриття вікна потрібно докладати додаткових зусиль — варто розібратися, в чому полягає проблема.
WiDo Вибираємо вікно на кухню
Вибираємо вікно на кухню
При виборі вікна для кухні необхідно обов'язково врахувати особливості мікроклімату в цьому приміщенні.