Завдяки продуманій конструкції фурнітури регулювання пластикових вікон своїми руками цілком можлива. Більш того, її потрібно періодично виконувати — навіть не найважчі стулки при інтенсивній експлуатації можуть з часом деформуватися, що призведе до проблем у відкриванні і закриванні пластикового вікна. Інша можлива проблема-зниження щільності притиску стулки до рами, яке теж усувається регулюванням.
Якщо вам знадобиться виконати регулювання пластикових вікон-інструкція по усуненню різних неполадок буде відрізнятися у фурнітурних комплексів різних виробників. Але загальні принципи настройки фурнітури для вирівнювання стулки або забезпечення щільного притиску зберігаються — тому якщо пластикове вікно погано закривається або з нього дме, можна буде спробувати впоратися з проблемою самостійно.
Виконується регулювання пластикового вікна із застосуванням найпростіших інструментів. Використовувати:
Якщо разом з регулюванням ви плануєте виконати обслуговування вікна (це оптимальна схема), ТО знадобляться також:
Ручка металопластикового вікна, яка приводить в рух запірний механізм, з часом може розхитуватися. Для усунення цієї проблеми потрібно:
Регулювання петель пластикового вікна
Для вирівнювання стулки, усунення перекосів і вирішення інших проблем використовується регулювання петлями. На петлях пластикового вікна є гвинти, які практично у всіх виробників розраховані на стандартний шестигранний ключ 4 мм.обертання цих гвинтів дає можливість зміщувати стулку вікна в різних напрямках.
Основні причини перекосу стулок пластикових вікон:
У різних моделей фурнітури регулювальні гвинти на петлях розміщуються і працюють по-різному. Тому перед початком регулювання вікна варто вивчити схему тієї моделі фурнітури, яка встановлена на вашому вікні. Виконуючи всі операції з регулювання. Варто слідувати таким рекомендаціям:
Роботи виконуються за такою схемою:
Для горизонтального зміщення виконуємо регулювання як верхньої, так і нижньої петлею:
Для регулювання вертикального положення стулки пластикового вікна використовується регулювальний гвинт на торці нижньої петлі. За допомогою шестигранного ключа ми:
Варто мати на увазі, що за допомогою гвинтів можна відкоригувати положення стулки всього на 2-3 мм (максимум). Для усунення більшості перекосів, викликаних зносом або експлуатацією вікна під навантаженням цього цілком достатньо.
За ефективний притиск стулки пластикового вікна по всьому периметру відповідає фурнітура. Приводів для регулювання стулки по притиску може бути два:
Зверніть увагу! Місце зацепа цапфи про планку знаходиться по слідах на металі. Область недостатнього притиску визначають по протязі за допомогою полум'я свічки або запальнички. У холодну пору року знайти цю область набагато простіше.
Для регулювання притиску по щільності використовуються ексцентрики на торцевій частині стулки пластикового вікна. Обертання ексцентриків виконують за допомогою шестигранного ключа або щипців. Деякі моделі фурнітури оснащуються підпружиненими ексцентриками-для обертання деталь потрібно трохи потягнути на себе.
Щоб відрегулювати притиск, потрібно:
Після кожної операції потрібно спробувати закрити стулку і перевірити, чи досягнутий потрібний результат.
Якщо протягів і продування немає — не обов'язково ставити занадто сильний притиск. Це призведе до деформації ущільнювача: він буде постійно перебувати в стислому стані, а його еластичність знизиться. Згодом це стане причиною появи протягів, усунути які можна тільки встановивши новий ущільнювач.
Можна регулювати притиск не тільки ексцентриками, але і петлями на пластиковому вікні. Для цього:
Якщо для виконання регулювання вікна своїми руками у вас не вистачає досвіду, або ви спробували, але результат далекий від бажаного — то варто звернутися до майстра по ремонту та налаштування ПВХ-вікон. Він може:
Дуже часто-особливо в разі великої маси або значних розмірів стулки — тільки так можна усунути перекіс і забезпечити стабільну роботу фурнітури.
Для виклику кваліфікованого фахівця телефонуйте 067 818 66 92