Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Ламіновані вікна: важливі особливості

WiDo Ламіновані вікна: важливі особливості

Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що  не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.

Як ламінують профіль

При виготовленні ламінованого профілю на пластикову поверхню наноситься тонка, але дуже міцна полімерна плівка. Найпопулярніші — плівки з кольором і текстурою натуральної деревини, проте використовуються і інші модифікації. Від вибору плівки і якості ламінації залежить, наскільки привабливим буде готове вікно.

Технологія ламінування:

 • Підготовка — очищення профілю, знежирення поверхонь і обробка основи праймером (засобом, який підвищує адгезію з клеєм).
 • Наклеювання — плівка рівномірно розподіляється по профілю.
 • Прогрівання — для остаточної полімеризації клею конструкцію нагрівають. Клей, який активується при високій температурі, швидко полімеризується і забезпечує міцну фіксацію ламінації на основі.
 • Вирівнювання — плівку розкочують спеціальними валиками, притискаючи до основи і видаляючи мікроскопічні бульбашки повітря.

Дуже важливо, щоб у приміщенні, де проводиться ламінація профілю, повітря було очищене від пилу та інших домішок. Ідеально рівна поверхня ламінованого профілю можлива тільки в тому випадку, якщо під шаром плівки не буде навіть найдрібніших пилинок або ворсинок.

Зверніть увагу! Ламінація можлива тільки в заводських умовах. Ламінувати встановлене вікно складно, причому навіть задовільний результат досягається не завжди. У 90% випадків плівка з самоклеючим шаром лягає нерівно і швидко відшаровується.

Варіанти ламінації: види і кольори

Декоративна плівка може наклеюватися різними способами:

 • Для інтер'єрних дизайнерських рішень використовується внутрішня ламінація.
 • Якщо важливо, як вікно буде виглядати з боку фасаду — обирають конструкцію із зовнішнім ламінуванням.
 • При двосторонній ламінації профіль обклеюють плівкою як зсередини, так і зовні.

Лінійка ламінації WDS Color включає більш ніж 30 відтінків, тож обрати потрібний відтінок в палітрі буде не складно. При цьому є можливість обирати не лише колір ламінації, а й колір самого профілю (бежевий, білий, сірий), а також колір ущільнювача (чорний, сірий, бежевий).

Крім того, при виборі ламінованих вікон можна відмовитися від стандартної фурнітури на користь моделі з декоративними накладками. Видимі елементи фурнітури можуть бути виготовлені в різних кольорах, але найчастіше використовуються металіки — хром, бронза або золото. Це дозволяє органічно вписати фурнітуру в задану ламінованої конструкцією кольорову гамму вікна.

Плюси і мінуси

Ключова перевага ламінованих вікон є очевидною — виглядають вони привабливіше за стандартні білі вироби. Вікно «під дерево» набагато гармонійніше виглядає в більшості інтер'єрів — і тому в дизайнерських будинках і квартирах такі рішення використовуються часто. Крім того:

 • Темна ламінація практичніше за  білий профіль — на ній практично не видно забруднень.
 • Міцна полімерна плівка не зношується — вікно служить декілька десятиліть і не втрачає привабливості.
 • Якісна ламінація не знебарвлюється під впливом ультрафіолету.

Основний мінус — ціна ламінованих вікон вища за ціну стандартних виробів з ПВХ. Собівартість зростає через те, що якісні плівки для ламінації рідко бувають дешевими, а сам процес декорування вимагає обладнання сучасного високотехнологічного цеху.

Другий важливий фактор, який потрібно враховувати — ламінований профіль темніший, тому він буде схильним до температурних деформацій. Це потрібно враховувати і при розробці проекту скління, і при встановленні металопластикових ламінованих вікон.

Що потрібно враховувати при проектуванні і монтажі

Завдання дизайнера — підібрати відтінок ламінації з таким розрахунком, щоб вікно максимально вигідно виглядало в інтер'єрі. Але при цьому важливо мати на увазі особливості поведінки ламінованого профілю, які впливають на механічні характеристики самого вікна:

Темний профіль сильніше нагрівається під прямими сонячними променями і сильніше деформується при нагріванні. Схильність до температурних деформацій враховується при проектуванні вікон — і в деяких випадках інженери не рекомендують використовувати конструкції в темній ламінації.

Схильність до деформації при нагріванні обов'язково враховується при монтажі — її компенсують, правильно розставляючи опорні колодки і обираючи оптимальний крок встановлення кріпильних елементів. Нехтувати цими нюансами не варто, тому довіряти монтаж ламінованих вікон потрібно бригадам з хорошою репутацією і багаторічним досвідом роботи.

Насправді схильність до температурних деформацій  не є фатальною. Але щоб вона на позначилася на терміні служби та функціональності вікна, і проектувати конструкцію, і монтувати її повинні кваліфіковані фахівці. Тому замовляти такі вікна варто лише у перевірених виробників.

Догляд за ламінованим конструкціями

Для ламінування профілю використовуються міцні полімерні плівки — але при необережному поводженні декоративне покриття може бути пошкоджене. Щоб вікно прослужило якомога довше, і при цьому не втратило привабливості — дотримуйтесь простих рекомендації:

 • Відразу після монтажу (або відразу після завершення ремонту в квартирі) зніміть захисну плівку з профілю. Клей, який утримує цю плівку, полімеризується приблизно за 2-3 місяці, але вже через місяць зняти його без слідів буде дуже складено. А видаляти залишки клею з ламінованої поверхні набагато важче, ніж з білого профілю.
 • Для миття вікон використовуйте засоби без агресивних кислот, лугів і розчинників. Хімічно активні речовини можуть пошкодити ламінацію або спровокувати її вицвітання.
 • При очищенні поверхні вікна від забруднення не тріть кути занадто сильно. Саме там знаходиться стик плівок, і зайве зусилля при терті може стати причиною відшарування ламінації.

Правильно підібране ламіноване вікно буде справжньою окрасою вашого будинку або квартири, а професійний монтаж забезпечить його бездоганну службу. Ну, а щоб конструкція служила якомога довше — дотримуйтесь простих рекомендацій з догляду.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Багато хто хотів би купити пластикові вікна за низькою ціною. Якісна ПВХ-конструкція коштує недешево, тому при склінні всього будинку чи квартири сума виходить значною.
WiDo Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Для виробництва металопластикових вікон використовують ПВХ-профіль, що має багатокамерну структуру.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.