Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів

WiDo Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів

Перші «справжні» вікна робили на основі невеликих листів скла. Технологія виробництва цього матеріалу була досить примітивною – тому отримати достатньо великий лист з рівномірною товщиною та прозорістю не виходило. Для скління великого отвору застосовувалося стандартне рішення: спочатку монтувалася металева або дерев'яна конструкція, а в її комірки вставлялися невеликі пластинки зі скла.

Сьогодні практична потреба у такому ускладненні технології відпала. На сучасному обладнанні можна виробляти листи скла дуже великої площі — тож складнощів зі склінням великих отворів немає. Але іноді з дизайнерськими цілями потрібно зімітувати конструкцію вікна з внутрішніми перетинами. Щоб не виріб не подорожчав, замість повноцінних імпостів використовуються декоративні деталі — шпроси.

Шпроси для пластикових вікон

Для імітації традиційного вікна з внутрішнім перетином можуть використовуватися пластикові профілі — шпроси. Такі елементи застосовують для декорування практично будь-яких конструкцій:

 • Дерев'яних
 • Алюмінієвих
 • Металопластикових

Раніше шпроси виготовляли із алюмінію або сплавів на його основі. Сьогодні від металевих виробів практично повністю відмовилися через їхню високу теплопровідність. Їм на зміну прийшли пластикові шпроси, які можуть бути:

 • Білими
 • Пофарбованими в колір маси профілю (бежевий, коричневий, карамельний).
 • Пофарбованими із застосуванням металіків (золото, срібло, хром, нержавіюча сталь, бронза).
 • Ламінованими

Один з найважливіших параметрів шпросів — їх ширина. Що вужчими будуть деталі, то менш помітними вони будуть. Найвужчі шпроси імітують декоративні ґрати на вікна, найширші — дозволяють створити враження традиційного вікна, розділеного на кілька комірок.

При формуванні розкладки зі шпросів використовуються елементи двох типів – прямі шпроси та з'єднувачі. Для з'єднання можуть застосовуватися як прості хрестовини (тоді з'єднання виходить максимально непомітним), так і декоративні розетки. Зазвичай виробники металопластикових вікон використовують розетки з різними дизайнами, що дозволяє обрати стиль віконного декору.

Якими можуть бути віконні шпроси

Декорування склопакетів сучасних пластикових вікон проводиться із застосуванням шпросів кількох видів.

Внутрішні

Це найпопулярніший і найчастіше використовуваний різновид шпросів:

 • Декоративні перетини розміщуються всередині склопакета.
 • Рівні шпроси з'єднуються хрестоподібними та декоративними перемичками, що дозволяє формувати візерунки різної складності.
 • За необхідності можуть використовуватися гнуті фрагменти.
 • Декоративні грати знаходяться між склом, тому на них не накопичується пил. Крім того, кольорові шпроси такого типу не вигоряють під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Встановлення декоративної розкладки всередині склопакета не підвищує його теплопровідність — легкі пустотілі пластикові профілі практично не проводять тепло. Тому декорування склопакета не знижує енергоефективність конструкції.

Накладні

На відміну від внутрішньої розкладки зовнішні шпроси (або фальш-імпости) розміщуються ззовні склопакета:

 • Декоративний профіль наклеюється на скло. Він може монтуватися з боку вулиці, з боку приміщення або з обох боків.
 • При виготовленні декору може використовуватися та сама ламінація, що і при виробництві основного профілю.
 • Крім декодування, монтаж фальш-імпостів підвищує стійкість склопакета до розбивання.

Має таке рішення і мінуси. По-перше, установка фальш-імпостів ускладнює догляд за склопакетом — зовнішня декоративна розкладка накопичує пил. По-друге, при використанні неякісного клею є ризик відклеювання декору від скла.

Конструктивні

По суті це не шпроси, а просто вузькі імпости, які можуть бути вертикальними або горизонтальними. Вони ділять раму на кілька частин, і для скління такої конструкції потрібно кілька склопакетів.

Від звичайних імпостів конструктивні шпроси відрізняються лише за товщиною, тому застосовується подібне рішення не надто часто. Єдина перевага — підвищення міцності за рахунок появи додаткових ребер жорсткості. Але при цьому зростають також:

 • Маса конструкції
 • Її вартість

Шпроси — насамперед внутрішні чи накладні — дозволяють значно покращити зовнішній вигляд вікна. Їх монтаж дає можливість зімітувати традиційну конструкцію віконної комірчастої рами або віконної решітки, причому зробити це з мінімальними витратами і не завдаючи шкоди експлуатаційним характеристикам виробу.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Статті на нашому сайті розповідають про те, як влаштовані пластикові вікна, про комплектуючі металопластикового вікна та про те, як встановлення ПВХ-конструкцій впливає на мікроклімат у приміщенні.
WiDo Ламіновані вікна: важливі особливості
Ламіновані вікна: важливі особливості
Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.
WiDo Де краще ставити штульпові конструкції
Де краще ставити штульпові конструкції
Двостулкове металопластикове вікно, у якого обидві стулки відкриваються, влаштоване за стандартною схемою: обидві стулки в закритому положенні фіксуються на імпості — вертикальній стійці. Це не завжди зручно — імпості ділить отвір навпіл і може заважати огляду.
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?