Про те, які вікна вибрати для дачного будиночка, власники такої нерухомості (або власники ділянки, які планують звести такий будиночок) замислюються нечасто. При цьому від правильного вибору вікон багато в чому залежить комфорт всіх , хто мешкає в ньому — навіть у тому випадку, коли будиночок використовується для житла лише влітку.
Саме літня експлуатація стає основним фактором, який потрібно враховувати при виборі. Максимальна енергоефективність тут не потрібна — тож звертати увагу варто на інші фактори.
Широкі і масивні профільні системи, які використовуються для виготовлення вікон, що монтуються в котеджах, для дачного будиночка не підійдуть:
З іншого боку, найпростіший профіль, з якого роблять вікна для господарських будівель, теж не підійде. Щоб не включати додатковий обігрів навесні або восени, і не мерзнути під ранок — вибирайте достатньо якісні профільні системи. WDS 5S (5 камер, 60 мм) — оптимальне рішення з точки зору міцності, енергоефективності та ціни.
Чи потрібні ламіновані вікна для дачного будиночка? Якщо бюджет дозволяє — ламінація буде відмінним рішенням. Імітація дерев'яного вікна виглядатиме цілком органічно, особливо якщо елементи з натурального дерева представлені у фасадному або інтер'єрному оформленні.
Якщо ви плануєте жити на дачі з середини весни до середини осені (стандартна схема), то обирати склопакети для вікон потрібно з урахуванням двох завдань:
Крім того, не варто забувати, що і в травні, і в серпні, а тим більше в вересні-жовтні може бути досить холодно — особливо вночі або вранці. Тому енергозберігаючі характеристики склопакета мають бути достатніми для збереження комфортної температури. А значить — мінімум одне енергозберігаюче скло і, якщо дозволяє бюджет, заповнення камер аргоном.
Також при виборі склопакета варто враховувати рекомендації:
Пріоритет для фурнітури дачного вікна — ефективне провітрювання. Тому в комплект може входити:
Якщо є діти (або вони часто бувають в гостях) — дитячий замок безпеки або ручка з ключем будуть обов'язковими. Крім того, для безпеки варто встановити протизламну фурнітуру — так проникнути в дачний будиночок буде значно складніше (і є ймовірність, що охорона злякає або затримає зловмисника).
Зверніть увагу! Захист від зламу — завдання, яке вирішується лише в комплексі. Тому однієї протизламної фурнітури недостатньо: потрібне ще й скління, яке складно розбити, і міцний профіль з армуванням від 1,5 мм завтовшки.
Вище ми навели рекомендації щодо вибору вікон для дачі, яка використовується тільки влітку. Взимку ж приміщення отримує виключно базовий захист від сильних морозів — жити в ньому з комфортом точно не вийде.
Втім, деякі власники заміських ділянок приїжджають на дачу і взимку. Якщо ви плануєте чинити так само — то обирати вікна потрібно за іншим принципом, орієнтуючись на максимальні показники енергозбереження. Тут можна керуватися порадами, наведеними в статті про вибір вікон для котеджу. Такі металопластикові конструкції дадуть можливість підтримувати комфортний мікроклімат в дачному будиночку навіть у сильний мороз — при цьому витрати на обігрів будуть цілком помірними.
Замовити вікна для котеджів і приватних будинків ви можете за посиланням.